29. kolo, neděle 3.12.2000 od 17:00 hodin, Zimní stadion města Pardubic

Berani Zlín
3 p

Třetiny: 0:1, 1:1, 1:0 – 0:1.
Branky a nahrávky: 32:57 P. Sýkora (Janecký), 53:10 Píša (P. Sýkora) – 3:47 Leška (Marušák), 20:58 M. Okál (Somík, M. Hamrlík), 62:45 Zíb (Leška, M. Hamrlík). Rozhodčí: Homola – Guth, Rittich. Vyloučení: 4:8, navíc Svoboda – Čajánek oba 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 7970. Střely na branku: 49:45. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, Duben (41. Mudroch), Jančařík, A. Novotný, Divíšek – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – Tvrdík (30. Kábrt), T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, Rolínek, S. Procházka.
Berani Zlín: Hudáček – M. Hamrlík, Žabka, Marušák, Zíb, Luža, Žižka – M. Okál, Čajánek, Somík – Balaštík, Leška, Barus – Rachůnek, Jenáček, Vala.

Dramatické utkání na pardubickém ledě přineslo hru dobré úrovně a skončilo nakonec vítězstvím Zlína 3:2 v prodloužení, o které se zasloužil v přesilové hře obránce Zíb. Pardubičtí dotáhli dvougólové vedení soupeře, ale nakonec v této sezoně podruhé na svém ledě kapitulovali a v obou případech to bylo až v nastaveném čase.

Hosté začali nebojácně a od úvodní třetiny dotírali na domácí obranu. Brzy využili Svobodovu chybnou rozehrávku k vedoucí brance, na druhé straně šance Mikesky, Janeckého a Sýkory jen rozchytaly zlínského brankáře. Domácí se nemohli prosadit individuálními akcemi, naproti tomu kombinační hra zlínských hráčů vždy znamenala nebezpečí pro pardubického brankáře Svobodu.

Druhý gól Zlína v úvodní minutě druhé třetiny zcela otřásl domácím týmem. Ten pak nedokázal využít ani 87 vteřin trvající přesilovku pět na tři. Východočeši hráli bez nápadu, špatně kombinovali a nepřesně stříleli, hosté si naopak perfektními kombinacemi vytvářeli jasnou převahu, kterou naštěstí pro domácí nevyjádřili brankami. Až ukázková spolupráce Janeckého se Sýkorou znamenala první gól domácích a oživení jejich hry, což prospělo ke zlepšení úrovně utkání.

Obě mužstva hrála s maximálním nasazením a důrazná hra přinesla domácímu celku vyrovnávací branku v 54. minutě. Té ale předcházel nepotrestaný faul Janeckého na Lešku, zlínští hráči dlouho protestovali a doplatil na to Čajánek desetiminutovým trestem. V prodloužení mohl nejprve rozhodnout pardubický Novotný, ale puk skončil pouze v Hudáčkově lapačce. Hosté vzápětí rozhodli o vítězství střelou Zíba, čímž potrestali zbytečné vyloučení domácího Kudrny.

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Byl to kvalitní zápas, hosté se představili s disciplinovanou obranou. Nás mrzí neproměněné šance a v prodloužení pak vyloučení Kudrny, při kterém jsme dostali rozhodující gól.“

Zdeněk Venera (HC Continental Zlín): „Zápas se nám vydařil, zejména nám vyšel začátek utkání, když jsme aktivní hrou a dobrou obranou otupili útočnou hru domácích. Za stavu 2:0 jsme věřili v zisk tří bodů, ale nakonec jsme spokojeni se dvěma.“

Vzájemné zápasy 2000/2001
12.9.00 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 2:2p