Český Telecom extraliga ledního hokeje, 27. kolo, neděle 26.11.2000, Zimní stadion města Pardubic

Rytíři Kladno

4:5p
0:3, 4:1, 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 22:10 J. Kudrna (T. Blažek), 25:10 P. Sýkora (Píša, Janecký), 26:20 T. Blažek (Jančařík), 27:19 Píša (Janecký) – 1:03 Gardoň, 2:44 L. Svoboda (Geffert, Skuhrovec), 16:37 Gardoň (Döme, Kruliš), 38:05 L. Vlček (Plekanec), 63:41 L. Svoboda (Gardoň). Rozhodčí: Kolísek – Bláha, Charvát. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:2. Diváci: 7985. Střely na branku: 38:33. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:4, 4:5.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, Malinský, Jančařík, Duben, Divíšek – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, Rolinek, S. Procházka.
Rytíři Kladno: Pinc – Skuhrovec, Mádl, Kruliš, Dlouhý, Boháček, Hájek, Patera, Kasík – L. Svoboda, Filipi, Geffert – Döme, Gardoň, Klimt – Sedlák, Plekanec, L. Vlček – Skuhravý, Kalla, Jiří Kameš.

I ve třetím utkání hokejistů Pardubic s Kladnem v letošním ročníku extraligy muselo rozhodnout o vítězi prodloužení a Kladno se dočkalo druhé výhry. Pardubičtí nezopakovali páteční excelentní výkon ze Sparty a poprvé v této sezóně na vlastním ledě prohráli.

Kladenští od úvodních minut vůbec nebrali na vědomí výkon pardubického celku, který v pátek rozdrtil v Praze Spartu 9:1, a podobně jako v prvním vzájemném utkání soutěže získali v první třetině výrazný náskok. Dvakrát se trefil nejproduktivnější hráč hostů Gardoň a jednou Svoboda.

Domácí sice měli optickou převahu, ale herně se neprosazovali a kladenského brankáře prakticky neohrozili. Hosté dobře bránili a domácí k ničemu nepustili. Dokonale potrestali chyby pardubického týmu v bránění a navíc mu dali dokonalou lekci, jak hrát přesilovku.

Ve druhé třetině domácí přece jen začali s větším důrazem, a to na Kladno platilo. Mezi 23. a 28. minutou dokázali Pardubičtí otočit skóre ve svůj prospěch a navíc měli několik dalších šancí. V závěru třetiny ale v tempu zvolnili a ubrali také na důrazu. Středočeši toho využili ve 39. minutě k vyrovnání, když domácí obránci dali Vlčkovi až příliš prostoru před Svobodou.

Ve třetí třetině se domácí viditelně snažili strhnout vedení na svou stranu, ale špatná souhra obránců s útočníky nahrávala soupeři. Ten pozorně bránil a využil každé možnosti k aktivní hře v útočném pásmu. Hra měla proto vyrovnaný ráz a čekalo se na chybu soupeře.

Platilo to i v prodloužení, jenže v 63. minutě domácí lavička špatně vystřídala a hosté přesilovku využili k nečekanému vítězství. Svou druhou branku v utkání vstřelil po přihrávce Gardoně Svoboda.

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „První třetinu jsme začali velmi špatně, dostali jsme velmi rychlé góly. Mužstvo mohu pouze pochválit za prvních patnáct minut ve druhé třetině. V závěru to bylo vabank, bohužel jsme prohráli. Kladno jsme nepodcenili, neumíme letos na něj zahrát.“

Eduard Novák (HC Vagnerplast Kladno): „Byla to obdoba prvního vzájemného utkání tady v Pardubicích, kdy jsme po první třetině vedli 4:0. Dnes jsme se zbytečně ve druhé části dostali pod tlak Pardubic a zápas se zdramatizoval. Čtvrtý gól nás postavil na nohy a nakonec jsme se štěstím vyhráli. Je to pro nás velmi cenné vítězství.“