Český Telecom extraliga ledního hokeje, 20. kolo, sobota 4.11.2000, Zimní stadion Třinec

5:3
4:3, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 6:32 R. Král (Cartelli), 6:47 Kuntoš (Kapuš, Ujčík), 10:11 Cartelli (Zadina), 13:17 Ujčík (Moskal, Kapuš), 54:23 Janků (R. Král, Cartelli) – 0:26 Janecký (Rolínek, Mikeska), 5:01 Tvrdík (Malinský, Blažek), 16:44 Kudrna (Novotný). Rozhodčí: Rejthar – Kareš, Pešan. Vyloučení: 2:8, navíc Koudelka a Mikeska (oba Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 4038. Střely na branku: 28:33. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:3, 5:3.
Oceláři Třinec: Lakosil – Nosek, Vlk, Cartelli, Gřegořek, Kuntoš, Zetek – Janků, Marek, Jánoš – Zadina (37. Appel), R. Král, Němčický – Ujčík, Kapuš, Moskal.
Dynamo Pardubice: Svoboda (14. Barta) – Píša, Pácal, Malinský, Jančařík, A. Novotný, Divíšek, Mudroch, Duben – Rolínek, Janecký, Mikeska – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – Kudrna, Filip, S. Procházka – Kolář, Koudelka, Kábrt.

Ani první gól Otakara Janeckého v extralize po návratu z Finska nepomohl Pardubicím k vítězství v Třinci. Vedoucí celek tabulky neuspěl stejně jako v 18. kole ve Zlíně na hřišti soupeře a prohrál 3:5.

První třetina měla velmi rušný průběh. Hostům patřila první pětiminutovka. Už 26 sekund po začátku je poslal do vedení právě Janecký. Následující šance Blažka, Procházky i Kudrny zlikvidoval skvělý Lakosil, ale v šesté minutě po teči Malinského střely v přesilové hře přidal druhou branku Tvrdík.

Kouč domácích Vůjtek si vyžádal oddechový čas a pouhých patnáct sekund poté zařídili R. Král s Kuntošem vyrovnání. V 11. minutě se obránce Cartelli trefil přesně do šibenice a vyrovnal. Obrovský nápor Ocelářů gradoval o chvíli později, kdy po krásné akci celého útoku překonal blafákem hostujícího brankáře Ujčík. Do branky hostí poté místo Svobody zamířil náhradník Barta, který ještě před přestávkou musel zasahovat proti sólu Zadiny.

Ve druhé třetině byl sice znova k vidění rychlý kombinační hokej, ale obě mužstva si dávala větší pozor na obranu. Pardubice využívaly každé možnosti k rychlému breaku. V jediné stoprocentní příležitosti druhé třetiny nevyzrál na Bartu z bezprostřední blízkosti domácí Marek.

Třetí část se hodně podobala předchozí a rozhodnutí padlo pět minut před koncem. Nejprve inkasoval vyšší trest Lubina za zranění Krále v obličeji, vzápětí za faul na Lakosila zamířil na trestnou lavici také Kudrna a dvouminutovou přesilovku pěti proti třem zužitkoval po chytré přihrávce Krále z blízka Janků. Nervózní hosté už v závěru neměli čas ani síly na další obrat ve skóre, a tak domácí vybojovali cennou výhru.

Vladimír Vůjtek (HC Oceláři Třinec): „Už dlouho jsem neviděl, aby hosté začali zápas s takovým elánem. Dostali jsme dva góly a dalším zabránil brankář Lakosil, ale naštěstí se nám podařilo oddechovým časem vyvést hosty z tempa. Vstřelili jsme vzápětí dvě branky, dostali se zpátky do hry a kvalitní zápas dotáhli k úspěšnému konci.“

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Utkání jsem si prohráli sami, protože po rychle získaném dvoubrankovém vedení jsme neskutečným způsobem zapomínali na zadní vrátka. Ve druhé třetině se hra vyrovnala, ovšem v závěrečné části už nás rozhodčí Rejthar k ničemu nepustil.“