16. kolo, neděle 22.10.2000 od 17:00 hodin, Zimní stadion Luďka Čajky
Berani Zlín

Branky a nahrávky: 30:34 Rolinek (Janecký, P. Sýkora), 59:46 S. Procházka (Filip). Rozhodčí: Rejthar – Bádal, M. Čech. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 5369. Střely na branku: 38:32. Průběh utkání: 0:2.
Berani Zlín: Hrazdíra – Hamrlík, Žabka, Marušák, Zíb, Luža, Žižka – Okál, Čajánek, Somík – Balaštík, Leška, Barus – Rachůnek, Jenáček, Korhoň – Kotásek, Vala, Ambruz.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Malinský, Jančařík, A. Novotný, Divíšek, Píša, Pácal – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, Filip, S. Procházka – P. Sýkora, Janecký, Rolinek.

Hokejisté Pardubic zvítězili v 16. kole extraligy na ledě Zlína 2:0 a již podeváté v řadě bodovali. Největší zásluhu na tom měl brankář Adam Svoboda, který podruhé v sezóně udržel čisté konto. Zlínští tak prohráli druhé domácí utkání v řadě.

Domácí nastoupili s uzdraveným kapitánem Okálem, ale bez brankářské jedničky Hudáčka, který se v sobotu ženil. V úvodu se váce dařilo hostím, se dobrou kombinační hrou poměrně snadno dostávali před gólmana Hrazdíru. Postupem času domácí hru nejen vyrovnali, ale zatlačili Pardubice do hluboké defenzívy. Vytvořili si spoustu šancí, ale brankář Svoboda doslova čaroval.

Ve druhé dvacetiminutovce přibylo na ledě nepřeností. V polovině zápasu, kdy končila přesilovka Pardubic, dali hosté po hezké kombinační akci vedoucí gól. Spolupráci Janeckého se Sýkorou zakončil Rolinek. Zlínští vzápětí kontrovali, ale z největších šancí nastřelili Korhoň a Somík pouze tyčku. Svoboda však prokazoval stále dobrou formu a to spolu s nedůraznou a nepřesnou střelbou bylo příčinou, proč Východočeši vedli po 40 minutách nejtěsnějším fotbalovým rozdílem.

V poslední třetině se sice domácí snažili vyrovnat, ale jejich hra byla plná nepřesností. Třicet vteřin před koncem se Zlínští odhodlali k power play, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Naopak Procházka pečetil výhru hostí střelou do prázdné branky.

Zdeněk Venera (HC Continental Zlín): „Dopadli jsme stejně jako se Spartou. Neodehráli jsme sice špatné utkání, ale zcela jsme zklamali v koncovce, i když šancí jsme si vytvořili dost. Výsledkem jsme zklamáni.“

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Jsme velmi spokojeni, zahráli jsme takticky, výborně v obraně a měli tentokrát oporu ve výtečném gólmanovi Svobodovi. Věděli jsme sice, že to tady nebude lehké, ale po vedoucím gólu jsme si už věřili.“

Vzájemné zápasy 2000/2001
12.9.00 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 2:2p