15. kolo, pátek 20.10.2000 od 18:00 hodin, Zimní stadion města Pardubic

Litvínov

Branky a nahrávky: 5:58 Filip (Kudrna, Divíšek), 40:39 T. Blažek (Malinský, Tvrdík), 42:08 Rolinek, 48:26 T. Blažek, 49:30 P. Sýkora (Janecký), 53:39 Lubina – 9:30 Nikolov (Gýna), 36:56 Kubinčák (Pilař, Kysela), 50:52 T. Martinec, 57:20 Piroš (Rosol). Rozhodčí: Husička – Kareš, Pešan. Vyloučení: 3:6, Barek (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 9000 (vyprodáno). Střely na branku: 41:40. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Malinský, Jančařík, A. Novotný, Divíšek, Píša, Pácal – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, Filip, S. Procházka – P. Sýkora, Janecký, Rolinek.
Litvínov: Orct – Pilař, Hranáč, Gýna, Ťupa, Černošek, Nikolov – Kysela, Reichel, Kubinčák – Rosol, Piroš, Kotrla – Stavenský, T. Martinec, Tvrzník.

Litvínovská šestizápasová vítězná série dnes skončila na pardubickém ledě, kde domácí hokejisté už počtvrté sesadili z čela tabulky vedoucí mužstvo. Rozhodli o tom přesvědčivým způsobem v úvodních deseti minutách závěrečné třetiny, kdy zcela deklasovali soupeře a dokonale využili jeho chyb v obraně. Pardubice zvítězily 6:4, třebaže po druhé třetině prohrávaly 1:2.

V úvodu střetnutí měli útočněji ladění domácí tři vyložené šance. Ve 4. minutě Kudrna trefil jen Orcta, ten se dobře postavil i o minutu později do Sýkorovy střely a v 6. minutě Lubina trefil jen masku litvínovského brankáře. Na konci téže minuty se Pardubičtí přece jen dočkali, když Filip dělovkou z levého křídla překonal Orcta.

Hosté snadno srovnali skóre v 10. minutě, kdy Nikolov využil chybného střídání Pardubic a prostřelil Svobodovy betony. Litvínov si v první třetině prakticky nevytvořil vyloženou šanci, jen při Píšově vyloučení se více hrálo před domácí brankou. Ve 20. minutě měli domácí příležitost vstřelit druhý gól, ale Orct i tentokrát svůj tým podržel.

Druhá třetina měla mnohem vyrovnanější průběh. Litvínovští vysunuli obranu a napadáním protihráčů nedali domácím prostor k rychlému přechodu do útoku. Pardubičtí se dostávali do šancí jen při přesilovkách, ale nic z nich nevytěžili. V 35. minutě se mohli Severočeši dostat do vedení, ale Reichelovu vyloženou šanci zmařil Svoboda. V závěru třetiny se ale hosté přece jen prosadili: v 37. minutě Kubinčák nepříliš prudkou ranou prostřelil skrumáž před domácím gólmanem.

Závěrečná třetina přinesla výtečný hokej, odpovídající postavení soupeřů v tabulce. Pardubičtí měli drtivý nástup: už po půlminutě Blažek při přesilovce srovnal a na začátku třetí minuty byl Rolínek s dopomocí litvínovské obrany autorem třetí branky. V 49. minutě dal Blažek po Gýnově chybě čtvrtý gól a jen 64 vteřin nato Sýkora překonal Orcta popáté.

Jiskřičku naděje dal hostům expardubický Martinec v 51. minutě, ale v 54. minutě Lubina při vlastním oslabení vstřelil šestý gól Pardubic. Tečkou za bohatou brankovou úrodou byla Pirošova branka v 58. minutě.

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Do třetí třetiny jsme nastoupili s větším nasazením, proměňovali jsme šance a zápas dotáhli do vítězného konce. Předtím byli hosté lepší, lépe bruslili.“

Otakar Vejvoda (HC Chemopetrol Litvínov): „V první a ve druhé třetině jsme podali kvalitní výkon. Začátek třetí třetiny ovšem ovlivnily rychlé góly domácích, ke kterým jsme přispěli hrubými chybami v obraně.“

Vzájemné zápasy 2000/2001
10.9.00 Litvínov – Dynamo Pardubice 4:1