Český Telecom extraliga ledního hokeje, 11. kolo, pátek 6.10.2000, Zimní stadion města Pardubic

Havířov

5:1
2:1, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 13:09 P. Sýkora (Mikeska, Duben), 13:36 Filip (J. Kudrna), 24:25 P. Sýkora, 33:52 Tvrdík (Malinský), 41:06 Píša (P. Sýkora, Janecký) – 2:25 Horák (Pavlas, Sršeň). Rozhodčí: Husička – Bláha, Charvát. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:0. Diváci: 6512. Střely na branku: 48:23. Průběh utkání: 0:1, 5:1.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Malinský, Jančařík, Píša, Duben, A. Novotný, Divíšek – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – J. Kudrna, Filip, S. Procházka.
Havířov: Biegl – Pavlas, P. Suchánek, Rimmel, Javín, Vyhlídal, A. Tomášek – Sršeň, Horák, Folta – Kontšek, D. Boháč, Pivko – Melenovský, Peterek, Zdráhal – od 41. navíc Melicherík, T. Sýkora, Michal Čech.

Ani v šestém utkání na domácím ledě pardubičtí hokejisté neprohráli. K vítězství nad Havířovem jim stačil průměrný výkon a tři využité přesilovky. Pardubice vyhrály 5:1.

Utkání přitom začali lépe hosté. Už ve třetí minutě šli do vedení gólem Horáka, jehož nahozený puk před branku domácích skončil za zády Svobody. Domácí tato laciná branka zaskočila a museli čelit lavinovitým útokům soupeře, který se ale neprosadil. Také následující pardubické šance Kudrny a Mikesky zůstaly bez využití.

Domácí se dostali do hry ve čtrnácté minutě, kdy během 27 vteřin zcela otočili skóre. Nejprve Petr Sýkora při přesilovce vyrovnal a vzápětí nato Filip poslal svůj tým do vedení. Domácí celek si ve zbytku první třetiny vytvořil výraznou převahu, během níž ale neproměnil několik šancí, z nichž největší měl v osmnácté minutě Janecký, který při vlastním oslabení neproměnil sólo od vlastní modré čáry.

Do dvougólového vedení šli pardubičtí v 25. minutě opět zásluhou Petra Sýkory, který zužitkoval další přesilovku ve třetí branku. Hosté spoléhali na rychlé protiútoky, kterými chtěli přečíslit domácí obranu. Málem se jim to povedlo v 26. minutě, ale Rimmel na Svobodu nevyzrál. Nápor bojovnějšího a důraznějšího pardubického celku pokračoval a ve 34. minutě přinesl další ovoce. Malinský přesně našel volného Tvrdíka a expardubický Biegl v brance Havířova kapituloval počtvrté.

V závěrečné třetině poslali hosté do hry také čtvrtý útok, přesto ale herní převaha domácích pokračovala. Přispěla k tomu i pátá branka ve 42. minutě a zbytek utkání už domácí viditelně šetřili síly na nedělní utkání v Karlových Varech.

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Od druhé třetiny jsme hráli atraktivní a rychlý hokej. Jsem rád, že jsme předvedli svým divákům pohledný, pěkný hokej.“

Jiří Režnar (HC Havířov Panthers): „Domácí nám dali lekci z moderního hokeje, líbily se mi jejich rychlé přechody do útočné fáze. Z našeho mužstva snesou kritiku jen Biegl, Sršeň, Horák, zbytek po druhém gólu hrál tak, jako by si do Pardubic přijel zatrénovat.“