Český Telecom extraliga ledního hokeje, 8. kolo, úterý 26.9.2000, Zimní stadion města Plzně

2:2p
0:0, 0:0, 2:2 – 0:0
Branky a nahrávky: 48:06 Antoš (M. Straka, Salfický), 59:59 Antoš – 45:28 Duben (Sýkora, Jančařík), 51:20 Sýkora (Divíšek). Rozhodčí: Haškovec – Fiala, Matějček. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:2. Diváci: 5123. Střely na branku: 43:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2.
Plzeň: Salfický – Toužimský, Řezníček, M. Čech, I. Vlček, Hanzlík, Špelda – A. Nedorost, M. Straka, Andrašovský – Vostřák, Kořínek, Pospíšil – Volák (28. Dvořák), J. Straka, Antoš.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Malinský, Jančařík, Píša, Duben, A. Novotný, Divíšek – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – Kábrt, Janecký, Sýkora – J. Kudrna, Filip, S. Procházka.

Hokejisté dosud vedoucí Plzně ztratili ve čtvrtém domácím zápase v extralize první body, když remizovali s Pardubicemi 2:2. Alespoň bod zachránil Keramice sekundu před koncem útočník Antoš, autor obou gólů domácího celku.

Plzeň začala útočně a soupeře zatlačila před branku. Byly to však paradoxně Pardubice, kdo měl blíže ke gólu: ve vlastním oslabení ujel Procházka, ale v cestě mu stál pozorný Salfický. Toho nedokázal překvapit ani po krásné kombinační akci zblízka Lubina. Na plzeňské straně byl nebezpečný především Vostřák, ale nepřálo mu střelecké štěstí.

Hned po první přestávce se v dobrých brankových příležitostech objevili Sýkora a po něm Janecký, ale oba mířili jen do dobře postaveného brankáře Salfického. Hrál se oboustranně nepříliš pohledný hokej se spoustou nepřesností. Domácím nepomohlo ani několik přesilovek, v kterých sice měli drtivý tlak, ale na výborného brankáře Svobodu recept nenašli.

Jako první se z branky mohli radovat hosté, když při přesilovce prostřelil vše, co mu stálo v cestě, obránce Duben. Vzápětí měli domácí dvě minuty početní výhodu pěti proti třem a těsně před jejím koncem se trefil Antoš. Nedlouho poté strhl vedení na pardubickou stranu zblízka Sýkora. V dramatickém závěru se domácí přece jen dočkali vyrovnání, když se při hře bez brankáře trefil vteřinu před koncem z buly Antoš. V následném prodloužení se již na stavu 2:2 nic nezměnilo.

Marek Sýkora (HC Keramika Plzeň): „Pardubice dnes hrály výborně, nás podržel v prvních dvou třetinách brankář Salfický. Pak jsme se zvedli a v závěru nám přálo štěstí, protože dát gól vteřinu před koncem je vždycky štěstí.“

Petr Hemský (HC Keramika Plzeň): „Myslím si, že to byl kvalitní zápas nahoru dolů se spoustou šancí na obou stranách. Nás podržel brankář Svoboda, je však škoda gólu v poslední vteřině. Myslím si, že nebylo fér, že časomíra byla zapnuta později, než měla být, ale i přesto odjíždíme spokojeni.“