Český Telecom extraliga ledního hokeje, 1. kolo, pátek 8.9.2000, Zimní stadion města Pardubic

Rytíři Kladno

7:6p
0:4, 3:1, 3:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 25:49 Tvrdík (Píša), 27:12 Kudrna (S. Procházka, Filip), 37:24 Lubina (T. Blažek), 42:49 T. Blažek, 54:26 Mikeska (Malinský, Duben), 54:39 J. Kudrna (Filip), 63:41 Lubina (Pácal) – 2:14 J. Kameš (Boháček), 7:26 L. Svoboda, 16:46 Gardoň (Boháček), 19:42 Kříž (Jiří Kameš, L. Svoboda), 35:46 Dlouhý (Kruliš), 57:04 Havel (Gardoň). Rozhodčí: T. Svoboda – Chytil, Pospíšil. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 7240. Střely na branku: 46:34. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5, 6:5, 6:6, 7:6.
Dynamo Pardubice: Barta (8. Svoboda) – Duben, Malinský, Píša, Divíšek, A. Novotný, Pácal – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – Kábrt, Mikeska, Koudelka – Kudrna, Filip, S. Procházka.
Rytíři Kladno: Horčička – Kříž, Mádl, Kruliš, Dlouhý, Boháček, Hájek – L. Svoboda, Voskár, Jiří Kameš – Havel, Gardoň, Klimt – Horna, Holšán (12.–30. Plekanec), L. Vlček.

Ani čtyřbrankové vedení nestačilo hokejistům Kladna k výhře na ledě Pardubic. Domácí totiž dokázali nepříznivý vývoj utkání zvrátit a v prodloužení vyhrál. Rozhodující branku vstřelil v 64. minutě Lubina.

Domácí diváci se marně těšili na prémiový start navrátilce Janeckého do české extraligy, který pro angínu nenastoupil a publikum muselo spolknout další hořkou pilulku. Kladenští totiž vůbec nebrali na vědomí dvě prohry v přípravných vzájemných utkáních a domácí dokonale zaskočili. Už v první třetině jim totiž nastříleli čtyři branky. Pardubice se nemohly dostat do tempa a lehké góly, které inkasovali oba brankáři, soupeře viditelně uklidnily. Prakticky čtyři střely na pardubické brankáře znamenaly čtyři góly.

Ve druhé části hry domácí znatelně přidali a mezi 26. a 28. minutou snížili na dvoubrankový rozdíl. V této fázi hry produkovali rychlý kombinační hokej a kladenské mužstvo zcela zatlačili do defenzívy. Jejich aktivitu zbrzdila série vyloučení na obou stranách. Zatímco domácí z přesilovek vycházeli na prázdno, hosté ve 36. minutě jednu z nich zúročili pátou brankou. Naději na obrácení výsledku vykřesal ve 38. minutě Lubina, kterému dal kladenský obránce Mádl příliš volného prostoru.

Ve třetí třetině se hosté více snažili uhájit dvoubrankový náskok. Pardubičtí ve 43. minutě dali čtvrtou branku a pak si vynutili výraznou převahu, které však chybělo jen přesnější zakončení. Ve 49. minutě mohl srovnat skóre Filip, ale přetáhl blafák a minul odkrytou kladenskou branku. Středočeši důrazně bránili a čekali na chybu domácích. Pardubickým se ale v 55. minutě podařil dokonalý obrat ve skóre, když během 13 vteřin otočili výsledek.

Jednobrankový náskok však neuhájili a tři minuty před koncem hosté šestou brankou srovnali skóre a vynutili si prodloužení. V něm však Lubina druhým gólem zajistil Pardubicím dva body.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Absolutně jsme nezvládli první třetinu, ve které jsme nechali hrát soupeře. Od druhé třetiny se nám ale povedl dobrý zápas, podložený enormním nasazením všech hráčů. Po pátém gólu se hráči nepoložili a pokračovali v tlaku, a to se nám vyplatilo.“

Eduard Novák (HC Vagnerplast Kladno): „Pardubice byly favoritem utkání a my jsme v první třetině podali skutečně dobrý výkon. Potom domácí vyvinuli tlak a my jsme opustili náš styl z úvodní třetiny. Škoda třetího gólu v závěru druhé třetiny, při třígólovém vedení v poslední třetině to mohlo vypadat úplně jinak.“