39. kolo, sobota 12.1.2002 od 17:00 hodin, Zimní stadion Luďka Čajky
Berani Zlín

Branky a nahrávky: 12:47 Čajánek (Okál, Jenáček), 46:32 Jenáček (Okál, Hamrlík) – 1:04 Kudrna (Mudroch), 23:44 P. Sýkora (Janecký), 39:16 Tvrdík (P. Sýkora, Janecký), 59:46 Pospíšil (Lubina). Rozhodčí: Homola – Lederer, Gebauer. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 4999. Střely na branku: 41:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.
Berani Zlín: Hudáček – Hamrlík, Hučko, Marušák, Blaťák, Posmyk, Mojžíš – Okál, Čajánek, Jenáček – Balaštík, Leška, Pivko – Rachůnek, Ministr, Záhorovský.
Dynamo Pardubice: Salfický – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, Malinský, Duben – P. Sýkora, Janecký, Tvrdík – J. Kudrna, Blažek, Lubina – Průcha, D. Pospíšil, S. Procházka.

Hokejisté Zlína podlehli v přímém souboji o druhé místo v tabulce extraligy Pardubicím 2:4 a prodloužili po této dohrávce 39. kola svou sérii bez výhry na čtyři utkání za sebou.

Tradičně špatný vstup Zlína do zápasu potrestal už ve druhé minutě přesným švihem k levé tyčce Hudáčkovy branky Kudrna. Zlín přidal a ve 13. minutě se stadión dočkal vyrovnávací branky. Při vyloučení Janeckého objel Čajánek pardubickou branku a elegantně zasunul puk mezi tyčku a chránič brankáře Salfického.

Pardubice získaly znovu vedení na začátku druhé třetiny. Hudáček vyrazil ránu Janeckého před sebe a Petr Sýkora v pádu usměrnil kotouč do zlínské branky. Pardubice pak měly herně navrch až do 30. minuty, kdy po Ministrově přihrávce nedokázal Mojžíš dopravit puk do jejich branky. Gólman hostí Salfický pak ramenem vyrazil Rachůnkovu dorážku z bezprostřední blízkosti. Gólem neskončila ani střela Pivkova, který nedokázal z jednoho metru přehodit ležícího brankáře hostí.

Domácí na neschopnost vstřelit branku krutě doplatili. V koncovce druhé části hry nejprve pardubický Vyhlídal nastřelil od modré čáry tyč, minutu před druhou sirénou se však trefil švihem pod víko Hudáčkovy branky Tvrdík.

Třetí třetinu začali hráči Zlína mnohem aktivněji než předešlé dvě dvacetiminutovky. Ve 47. minutě se podařilo Jenáčkovi vstřelit po kombinaci celé pětky gól na 2:3. Salfický pak chytil dvě velké šance Čajánkovi a jeho protějšek Hudáček byl už dvě minuty a deset vteřin před koncem odvolán z ledu.

Kýženou vyrovnávací branku však domácí hokejisté nevstřelili. V závěru navíc jejich snažení zmařil faulem Marušák a Pospíšil po Lubinově přihrávce skóroval počtvrté, takže si Zlín na první výhru v novém kalendářním roce musí počkat.

Zdeněk Venera (HC Continental Zlín): „Nehrajeme v optimální pohodě. Nedaří se nám začátky utkání. Mnoho šancí bohužel zlikvidoval pardubický brankář Salfický, ale řadu příležitostí jsme zahodili vlastní nemohoucností. Trochu nás provází i střelecká smůla, výkon však jde pomalu nahoru.“

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Bylo poznat, že hrají dva týmy ze špice tabulky. Po našem rychlém úvodním gólu museli domácí otevřít hru a nám se hrálo lehčeji. Důležitý byl třetí gól před koncem druhé třetiny. V závěru jsme už výsledek dokázali ubránit.“

Vzájemné zápasy 2001/2002
12.10.01 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 2:6