38. kolo, úterý 8.1.2002 od 18:00 hodin, Arena Pardubice

Litvínov

Branky a nahrávky: 9:51 J. Kudrna (Blažek, Lubina), 25:24 D. Pospíšil (A. Novotný, Duben), 31:16 S. Procházka (Janecký, Duben), 32:53 J. Kudrna (Lubina, Blažek), 46:27 D. Pospíšil (S. Procházka). Rozhodčí: Husička – Guth, Rittich. Vyloučení: 9:10. Využití: 3:0. Diváci: 5980. Střely na branku: 41:19. Průběh utkání: 5:0.
Dynamo Pardubice: Salfický – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, A. Novotný (50. Malinský), Duben – P. Sýkora (41. Rolinek), Janecký, Tvrdík – J. Kudrna, Blažek, Lubina – Průcha, D. Pospíšil, S. Procházka.
Litvínov: Podolka – Gýna, Macholda, Kroupa, P. Pospíšil, Poživil, M. Nosek – Klíma, Filip, Kubinčák – Rousek (41. Jíra), Lezo, Kotrla – Bruk, Buchal, Gombár.

Pardubičtí hokejisté, kteří nastoupili téměř po pěti letech opět se Salfickým v brance, zdolali přesvědčivě Litvínov. Gólman týmu mistrů světa z Petrohradu a Hannoveru, který se vrátil z neúspěšného angažmá v NHL, hned při své obnovené premiéře v extralize vychytal čisté konto.

Domácí měli tentokrát nevýrazný vstup do utkání. Procházka nabídl čtyřminutovým vyloučením šanci soupeři, ale ten ji nevyužil, stejně jako o pár minut později domácí. V 9. minutě neproměnil Blažek trestné střílení nařízené za zalehnutí kotouče v brankovišti, o minutu později však už Kudrna po Blažkově přihrávce rozjásal domácí diváky. Branka oživila hru Pardubic, jejich hráči přidali na rychlosti a vytvářeli si gólové šance, ale litvínovský gólman Podolka byl pokaždé na místě. Hosté hráli v závěru třetiny dvakrát přesilovku pět na tři, ale ani při početní převaze se neprosadili.

Ve druhé třetině Severočeši hodně přidali na důrazu i často za hranici pravidel, a domácí v početní převaze dali v 26. minutě druhý gól. O chvíli později byl hostům vyloučen Poživil, v oslabení po chybě domácí obrany ujel Kubinčák, ale Salfický se vyznamenal. Krátce nato Pardubice využily další přesilovku a ke gólu jim hodně pomohla hrubka litvínovského brankáře. Přesilovka šla k duhu domácím také při čtvrtém gólu, kdy se při vyloučení Poživila podruhé trefil Kudrna.

Závěrečné dějství už bylo ze strany domácích spíš tréninkové. Pardubičtí zbytečně přeháněli kombinaci a také v obraně si neodpustili několik okének. Ve 47. minutě musel zaváhání obrany řešit Salfický, a Pardubičtí i jeho zásluhou drží po návratu na led ové arény domácí neporazitelnost. Navíc se jejich silnou zbraní stávají přesilovky. Už podruhé za sebou je totiž třikrát využili.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Sehráli jsem velice dobré utkání, hráli s chutí a soupeře prakticky k ničemu nepustili. Dnes tam byla právě ta lehkost, která v neděli proti Vsetínu chyběla.“

Vladimír Kýhos (HC Chemopetrol Litvínov): „Chtěli jsme navázat na zápas s Plzní, ale hráči jakoby koukali po nové aréně. Dnešní výkon našeho mužstva byl nehodný nejvyšší soutěže. Jediný, kdo snese kritiku, je brankář Podolka.“

Vzájemné zápasy 2001/2002
7.10.01 Dynamo Pardubice – Litvínov 4:1