Český Telecom extraliga ledního hokeje, 37. kolo, neděle 6.1.2002, Arena Pardubice

Vsetín

4:2
2:0, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 3:59 Lubina (T. Blažek), 17:08 P. Sýkora (Janecký, Vyhlídal), 37:03 Kudrna (Blažek, Lubina), 48:14 P. Sýkora (Janecký, Pácal) – 30:23 Demel (Vampola), 40:16 Demel (Vampola). Rozhodčí: Bolina – Matějček, Daničišin. Vyloučení: 8:10, navíc S. Procházka 5 minut osobní trest do konce utkání, Šafařík 10 minut osobní trest. Využití: 3:0. Diváci: 7620. Střely na branku: 28:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, A. Novotný, Malinský (41. Duben) – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – Rolinek (41. Průcha), D. Pospíšil, S. Procházka (47. Tvrdík).
Vsetín: Pešat – Luža, Němec, Kuboš, Hriňa, Polák, Šafařík – Vampola, Vlach, Demel – Kucharczyk, Hudler, Streit – Sochor, Veselý, Lang.

Hokejisté Pardubic vyhráli v prvním utkání před vlastním publikem v roce 2002 nad Vsetínem 4:2. Houževnatý soupeř sice dvakrát snížil náskok domácích, ale zvrátit vývoj zápasu nedokázal. Pardubičtí o zisku tří bodů rozhodli zejména v přesilových hrách, ve kterých vstřelili tři branky.

Pardubičtí chtěli odčinit neúspěch z kladenského ledu, a tak se do Valachů pustili hned od začátku s plnou vervou. Důraznou hrou si vytvořili převahu a ve čtvrté minutě jim přesilovka pomohla k vedoucí brance. O dvě minuty později Petr Sýkora trefil tyčku Pešatovy branky. Hosté se sice snažili kontrovat, ale střely z dálky Svobodu, který dostal opět příležitost před Salfickým, neohrozily. V 18. minutě další přesilovka domácích znamenala druhý gól. Prosadil se uzdravený Petr Sýkora, proti jehož dělovce byl Pešat zcela bez šance.

Ve druhé třetině pokračoval nápor domácích, ale ti přeháněli kombinaci na úkor pohotové střelby a na druhé straně nabízeli šance soupeři se skórováním. Ve 25. minutě Hriňa ač sám před Svobodou mířil vedle, ale v 31. minutě po chybě domácího Malinského Demel zúročil přihrávku Vampoly v první gól hostí. Pardubičtí ale stačili do konce třetiny znovu získal ztracený dvougólový náskok. Ve 38. minutě při přesilovce pět na tři Kudrna protlačil puk za brankovou čáru.

Po šestnácti vteřinách závěrečné třetiny Vsetín zásluhou Demela velmi lehce skóroval. Ve 42. min. zbytečně fauloval Procházka a byl vyloučen na pět minut a do konce utkání za naražení Sochora zezadu na mantinel. Přesilovku ale hosté hráli velmi špatně a Svobodu téměř neohrozili. Domácí ostrostřelec Petr Sýkora ve 49. min. potvrdil pověst tvrdého střelce a téměř od modré dal čtvrtý gól domácích. Ten byl pojistkou na dnešní vítězství a definitivně zlomil odpor soupeře.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Jsem spokojen s vítězstvím a s tím, že se nám dařily přesilovky. Hra pět na pět ale nebyla úplně dobrá, střídali jsme dobré okamžiky s horšími. Chyběla lehkost, s jakou jsme hráli před extraligovou přestávkou.“

Jan Neliba (HC Vsetín): „Zápas rozhodla větší zkušenost Pardubic, které daly tři góly v přesilovce. My jsme nedokázali využít ani pětiminutovou přesilovku a tam se dal zápas zlomit.“