35. kolo, úterý 15.1.2002 od 18:00 hodin, Zimní stadion města Plzně

Plzeň
Plzeň
2 p

Třetiny: 0:2, 1:0, 1:0 – 0:0.
Branky a nahrávky: 34:23 Malinský, 49:43 Mikeska (P. Sýkora, Janecký) – 5:49 J. Straka (Vlček), 15:00 Duda (Řezníček, Vlček). Rozhodčí: Havlík – Křivský, Dvořák. Vyloučení: 8:10, navíc Duda, Řezníček, Voskár (všichni Plzeň) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. Diváci: 8917. Střely na branku: 35:27. Průběh utkání: 0:2, 2:2.
Dynamo Pardubice: Svoboda (21. Salfický) – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, Malinský, Duben – P. Sýkora, Janecký, Tvrdík – Kudrna, Blažek, Lubina – Mikeska, D. Pospíšil, S. Procházka.
Plzeň: Barta – Výborný, Řezníček (35. Dobrovolný), Mazanec, Vlček, Hanzlík, Veber – Duda, J. Straka, Adamský – Špindler, Krátoška, Brabenec – Koreis, M. Straka, Sedlák – Topol, Voskár, Volák.

Hokejisté Plzně neudrželi v dnešní dohrávce 35. kola extraligy dvougólové vedení v Pardubicích a nakonec se museli spokojit s bodem za remízu 2:2. Pardubice si díky tomu upevnily druhé místo v tabulce.

Od začátku bylo jasné, že hosté nepřijeli pouze bránit. Aktivní obranou, vysunutou až k útočné modré, rozložili hru domácích, kteří se nedokázali prosadit. Západočeši za celou první třetinu pardubické hráče prakticky k ničemu nepustili a v šesté minutě při vyloučení domácího Procházky otevřel skóre Josef Straka svou dvacátou ligovou brankou.

Na konci patnácté minuty potom udělal Duda z pardubických hráčů diváky a střelou po ledě zvýšil vedení svého týmu. Domácím se naskytla šance až v závěru třetiny, ale nevyužili ani téměř minutovou přesilovku pět na tři.

Do druhé třetiny nastoupil v pardubické brance Salfický místo Adama Svobody. Pardubičtí přidali na důrazu, získali mírnou převahu, ale stále jim chybělo rázné zakončení. Hosté pozorně bránili a za pevnou obranou měli skvělého Bartu. Rychlé brejky málem přinesly Plzni zvýšení náskoku, ale Salfický v 23. minutě kryl Dudovu velkou šanci.

V 35. minutě se domácí přece jen dočkali, když Malinského tečovaná střela skončila v plzeňské brance. Hosté protestovali kvůli údajnému postavení pardubických hráčů v brankovišti, ale rozhodčí Havlík byl neoblomný. Ve 40. minutě prožil ošklivou chvilku plzeňský obránce Vlček, kterého zasáhla Pácalova střela do obličeje.

Sudí Havlík se v závěru druhé části postaral svými verdikty o vzruch a jeho rozhodování poznamenalo i poslední třetinu, v níž na ledě přibylo hodně nervozity. Pardubičtí úporně bojovali o vyrovnání a v 50. minutě se jim to podařilo, když si Barta srazil do branky Mikeskovu střelu. Ve zbývajícím čase už žádné z mužstev neproměnilo gólové šance a rozhodnutí o vítězi nepřineslo ani prodloužení.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Jsem rád za bod, první třetinu jsme nezvládli. Pomalu jsme se rozehrávali a nakonec silou vůle dosáhli na remízu. Byl to třetí zápas těsně za sebou a za bojovnost a vůli po dobrém výkonu před hráči smekám.“

Radek Kampf (HC Keramika Plzeň): „Odehráli jsme kvalitní utkání, nakonec jsme inkasovali dva góly v oslabení. Jsem s výsledkem spokojen. Chtěl bych pochválit celé mužstvo, zejména brankáře Bartu, který nám vychytal remízu.“