26. kolo, neděle 25.11.2001 od 17:00 hodin, Zimní stadion Hradec Králové

Berani Zlín

Branky a nahrávky: 34:50 Lubina (M. Sýkora, T. Blažek) – 13:48 Somík (Čajánek, Hamrlík), 44:48 Posmyk (Okál, Čajánek), 52:42 Balaštík (Leška, Pivko). Rozhodčí: J. Dvořák – Hejduk, Kareš. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 7800 (vyprodáno). Střely na branku: 45:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Vyhlídal, A. Novotný, M. Sýkora, Mudroch, M. Duben, Malinský – Průcha, Janecký, Mikeska – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – Pospíšil, Rolínek, S. Procházka.
Berani Zlín: Tuček – M. Hamrlík, Malena, Marušák, Blaťák, Posmyk, Mojžíš – M. Okál, Čajánek, Somík – Balaštík, Leška, Pivko (14.–20. Ambruz) – I. Rachůnek, Ministr, Jenáček.

Aukce retro dresů Dynama

Hokejisté Zlína dokázali jako první a současně také poslední odvézt z Hradce Králové, dočasného domova hráčů Pardubic, všechny tři body. Zlínští se dokázali obdivuhodně otřepat z pátečního sedmigólového přídělu od Sparty a dvěma brankami v závěrečné třetině porazili Pardubice 3:1.

Počáteční aktivitu domácích obstarávali hlavně obránci, ale Sýkora ani Malinský na brankáře Tučka, který zaskočil za zraněného Hudáčka, nevyzráli a Vyhlídal nasměroval svoji střelu jen do tyčky. Hosté byli pod tlakem, ale přesto se dokázali dostat do vedení poté, co Svobodou vyraženou Hamrlíkovu střelu vrátil před branku Čajánek a Somík byl včas na správném místě.

Nápor pardubického celku na začátku prostřední části hry s trojicí vyloučených poněkud ochabl, naopak „Berani“ prokazovali svoje defenzivní umění a do obranné pavučiny zamotávali domácí hráče. Sami si rovněž dokázali vypracovat dvě velmi dobré střelecké příležitosti, avšak Leška a po něm ani Pivko, který netrefil zcela odkrytou branku, nedokázali skórovat. A zákonitě přišel trest. Nedisciplinovanost Zlínských potrestal v přesilové hře nekompromisní střelou Lubina a po dvou třetinách byl stav vyrovnaný.

Do závěrečné dvacetiminutovky však vstoupili hosté aktivněji a rovněž v početní výhodě znovu Pardubickým gólově odskočili. Balaštík při Mudrochově vyloučení nejprve rozezvučel jen tyčku, ale o chvíli později už Posmyk mířil přesněji. Pojistku přidali zlínští hokejisté po líbivé spolupráci celého druhého útoku, na jejímž konci stál Balaštík a jeho neomylná bekhendová střela. Pardubičtí vrhli zbytek sil do ofenzívy, ale Tuček měl svůj den a navíc domácí střelce opustilo i štěstí. Ke korekci výsledku jim nepomohla ani závěrečná power play.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Chtěli jsme se samozřejmě rozloučit s diváky v Hradci vítězstvím, ale ve vyrovnaném utkání nás trochu opustilo střelecké štěstí. Šancí jsme měli dost a zápasu by asi více slušela remíza. Zlín však potvrdil vyhlášenou obranu.“

Zdeněk Venera (HC Continental Zlín): „Čekali jsme počáteční tlak, ale podařilo se nám ho přežít bez úhony i zásluhou pozorného Tučka. Uklidnil nás vedoucí Somíkův gól a myslím, že jsme domácí do nějakého souvislejšího náporu nepustili. Naopak, kdyby se ve druhé třetině trefil ve vyložené šanci Pivko, hrálo by se nám v mnohem větší pohodě. Potřebovali jsme dnes vyhrát, abychom se po prohře se Spartou zase uklidnili.“

Vzájemné zápasy 2001/2002
12.10.01 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 2:6