Český Telecom extraliga ledního hokeje, 13. kolo, pátek 12.10.2001, Zimní stadion Luďka Čajky

2:6
0:3, 1:1, 1:2
Branky a nahrávky: 26:43 I. Rachůnek (Jenáček, Ministr), 41:29 Čajánek (Posmyk, Somík) – 0:59 J. Kudrna (Lubina, T. Blažek), 5:58 P. Sýkora, 12:43 Lubina (J. Kudrna, T. Blažek), 28:59 Mikeska (P. Sýkora), 42:40 Lubina (T. Blažek, J. Kudrna), 50:23 P. Sýkora (Mikeska). Rozhodčí: Haber – Pešek, Rouspetr. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváci: 6278. Střely na branku: 58:43. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:6.
Berani Zlín: Hudáček (13. Tuček) – M. Hamrlík, Mojžíš (17. Homer), Marušák, Blaťák, Hučko, Posmyk – Okál, Čajánek, Somík – Balaštík, Leška, Pivko – I. Rachůnek, Ministr, Jenáček (41. Bařica).
Dynamo Pardubice: Svoboda – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, A. Novotný, Malinský – P. Sýkora, Mikeska, Tvrdík – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – Rolinek, D. Pospíšil, S. Procházka.

Pardubice ve Zlíně plnému stadiónu ve strhujícím utkání 13. kola extraligy ukázaly, že ne náhodou kralují celé soutěži. Během úvodních třinácti minut nastřílely domácím hokejistům tři branky, vyhnaly gólmana Hudáčka z ledu a suverénním herním projevem nedaly domácím šanci na zvrat. Připsaly si již devátou výhru za sebou.

Hned v první minutě se před zlínskou brankou po Lubinově přistrčení nejlépe zorientoval Kudrna a zblízka otevřel skóre. V oslabení pak vypíchl Petr Sýkora na modré čáře kotouč Mojžíšovi a sólo přes celé kluziště proměnil v druhou branku hostí. Zlín se nepoddal, tlačil se před Svobodu, branku Ministra však rozhodčí Haber pro postavení střelce v brankovišti neuznal. Berany za chvíli nato dorazil po rychlé kombinaci celé druhé pardubické pětky Lubina.

Strhující hokej v raketovém tempu servírovaly divákům oba týmy i ve druhé třetině. V 27. minutě si zlínský Rachůnek klepnutím hole řekl Jenáčkovi o přihrávku a svůj nájezd zblízka s přehledem přesně zakončil. Domácí žili v naději na zvrat jen dvě minuty. Mikeska, vracející se z trestné lavice, dostal po Posmykově zaváhání přihrávku od Petra Sýkory a nabídnutou šanci zužitkoval prudkou ranou nad Tučkovu lapačku.

Hned na začátku třetí dvacetiminutovky využil přesilovku při vyloučení Pera Sýkory Čajánek, ale Pardubice kontrovaly prakticky okamžitě. Po hrubé chybě zlínských zadáků si s pukem tváří v tvář Tučkovi nejlépe poradil Lubina. Definitivní stvrzenku pardubické výhry přidal deset minut před koncem Petr Sýkora, který za záda zlínského brankáře napálil skvostnou Mikeskovu přihrávku. Pardubice podeváté v řadě vyhrály, Zlín odešel ze svého ledu poražen podruhé v sezoně.

Zdeněk Venera (HC Continental Zlín): „Pardubice potvrdily, že jsou jedním z kandidátů na zisk titulu. Náš tým dostává velice lacino hloupé góly. Místo vyrovnání v přesilovce si necháme dát gól na 2:0, v průběhu zápasu za stavu 3:1 pro hosty se nám stalo totéž. Pardubice byly lepší v koncovce a naše hra byla naopak moc komplikovaná.“

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Hráli jsme přesně to, co jsme si řekli. Dobře dozadu, chodili jsme do rychlých brejků a ty dokázali proměňovat. S výsledkem i výhrou jsme spokojeni, šest branek na cizím hřišti se nedává každý den.“