12. kolo, neděle 7.10.2001 od 17:00 hodin, Zimní stadion Hradec Králové

Litvínov

Branky a nahrávky: 4:27 P. Sýkora (J. Kudrna), 26:35 T. Blažek (J. Kudrna), 46:34 J. Kudrna (M. Sýkora, T. Blažek), 57:59 Vyhlídal (P. Sýkora) – 22:21 Buchal (Kubinčák, Ťupa). Rozhodčí: Haber – Charvát, Frühauf. Vyloučení: 11:9. Využití: 0:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 7185. Střely na branku: 40:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, A. Novotný, Malinský – P. Sýkora, Tvrdík, Mikeska – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – Rolinek, Pospíšil, S. Procházka.
Litvínov: Pinc – Mrázek, Hranáč, M. Nosek, Liška (21. Kroupa), Poživil, Ťupa – Havel, Lezo, Klíma – Hruška, Filip, Gombár – Jíra, Buchal, Kubinčák.

Hokejisté Pardubic porazili v Hradci Králové tým Litvínova 4:1 a i nadále tak zůstali na prvním místě tabulky. Velkou zásluhu na osmé výhře domácích v řadě měl Jaroslav Kudrna, autor jednoho gólu a dvou finálních přihrávek. Dvě branky vstřelili domácí ve vlastním oslabení.

Skóre ofenzivně hraného zápasu otevřel již ve třetí minutě Petr Sýkora, který měl v průběhu úvodní třetiny několik dalších příležitostí ke zvýšení skóre. Ty však neproměnil, stejně jako v závěru první části na druhé straně Havel. Hosté se dočkali vyrovnání až po přestávce, kdy vyloučení Michala Sýkory potrestal Buchal.

Vedení na pardubickou stranu strhl ve 27. minutě kapitán Blažek, který podruhé prostřelil brankáře Pince. Na opačné straně se snažil vyrovnat veterán Klíma, ale proti pozornému gólmanovi Svobodovi neuspěl.

Rozhodující úder zasadili Východočeši hostům v poslední části hry. Nejprve Kudrna ve 47. minutě dorážkou Blažkovy rány upravil na 3:1, a když Svoboda zlikvidoval v 50. minutě nebezpečnou střelu Klímy, měli domácí další tři body na dosah. V samém závěru je při vlastním oslabení zpečetil Vyhlídal, který podruhé potrestal v přesilové špatně hrající hosty.

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Hosté nám dělali problémy napadáním dvěma hráči. Opět nás podržel brankář Svoboda a jsme spokojeni se ziskem tří bodů.“

Vladimír Kýhos (HC Chemopetrol Litvínov): „Tajně jsme doufali v remízu, čemuž jsme podřídili taktiku. Bohužel nás zradila koncovka a také přesilovky, z nichž jsme dvakrát inkasovali.“

Vzájemné zápasy 2001/2002
7.10.01 Dynamo Pardubice – Litvínov 4:1