Český Telecom extraliga ledního hokeje, 10. kolo, úterý 2.10.2001, Městský zimní stadion

Rytíři Kladno

1:2
0:1, 1:0, 0:1
Branky a nahrávky: 29. Dlouhý (Gardoň, Klimt) – 12. D. Pospíšil (Rolinek), 42. Blažek (Lubina). Rozhodčí: Rejthar – Čech, Kalivoda. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 2992. Střely na branku: 37:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Rytíři Kladno: Horčička – Kruliš, Dlouhý, Kříž, T. Kaberle, Boháček, Hájek – R. Kysela, Gardoň, Klimt – L. Svoboda, Skuhravý, Geffert – Havel, Plekanec, L. Vlček – P. Sedlák, Hořava, Horna.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, A. Novotný, Duben – P. Sýkora, Vak, Mikeska – J. Kudrna, Blažek, Lubina – D. Pospíšil, Rolinek, S. Procházka.

Hokejisté Pardubic zvítězili i bez svého potrestaného kapitána Otakara Janeckého v Kladně 2:1 a prodloužili svou vítěznou sérii již na šest utkání v řadě. O výhře Východočechů rozhodl ve 42. minutě Tomáš Blažek.

Kladno začalo aktivně a již v páté minutě měli šance Kysela, Klimt, Kruliš a po Plekancově střele v desáté minutě Vlček, výborně chytajícího Svobodu však nedokázali překonat. Branky se naopak dočkaly Pardubice, neboť ve 12. minutě tečoval Rolínkovu střelu Pospíšil. Domácím se nepodařilo vyrovnat ani v závěru úvodní třetiny, kdy spálil stoprocentní gólovou šanci Plekanec.

Festival neproměněných šancí pokračoval i v dalších minutách. Až při vyloučení pardubického Michala Sýkory vyrovnal v polovině utkání při ukázkově sehrané přesilové hře obránce Dlouhý. Brankáři nadále převyšovali hráče v poli a pardubický Svoboda likvidoval Klimtovy příležitosti. Na druhé straně zase nevyzrál na Horčičku, který stále dostává příležitost místo zraněného Orcta, Petr Sýkora. Poté se hrálo téměř na jednu branku, ale minisouboj brankáře Adama Svobody v dresu Pardubic s kladenským jmenovcem, útočníkem Ladislavem Svobodou, vyzněl ve prospěch hostujícího gólmana.

Vítězný gól Pardubic se podařilo vstřelit ve 42. minutě Blažkovi, který po chybě obrany překonal blafákem kladenského brankáře. Vzápětí hosté mohli pojistit vedení, ale Vakův sólový nájezd Horčička již zlikvidoval. Kladno však bojovalo v oslabení a dvojice Svoboda, Geffert mohla vyrovnat. Během dvou minut ale trefil Svoboda dvakrát tyč. Tlak Kladenských se s přibývajícími minutami změnil v křeč a na vyrovnání nepomohla ani téměř minutová power play.

Zdeněk Vojta (HC Vagnerplast Kladno): „Neuhráli jsme potřebné body a hosté vytěžili maximum nabídnutých šancí díky většímu klidu a herní pohodě. Mužstvo stojí před obrovským tlakem, nám psychicky pomůže jedno tříbodové vítězství, z přemíry snahy vyrábíme chyby. Hosté měli více hokejového štěstí.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „S utkáním byli rozhodně spokojeni diváci, viděli nasazení, tvrdost a samozřejmě naše tři body. Kladno předvedlo to, co jsme očekávali, za předvedený výkon musím hráčům poděkovat.“