9. kolo, neděle 30.9.2001 od 17:00 hodin, Zimní stadion Hradec Králové

Plzeň
Plzeň
0

Třetiny: 1:0, 1:0, 3:0.
Branky a nahrávky: 16.56 P. Sýkora (Janecký, Mikeska), 38:23 Kudrna (Rolinek, Blažek), 40:59 Lubina (Kudrna, Blažek), 51:10 Lubina (Kudrna, Blažek), 53:20 Blažek (Lubina, Kudrna). Rozhodčí: Kolísek – Bláha, Šatava. Vyloučení: 10:11, navíc Janecký (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 6830. Střely na branku: 43:32. Průběh utkání: 5:0.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, Novotný, Malinský (41. Duben) – P. Sýkora, Janecký (27. Tvrdík), Mikeska – Kudrna, Blažek, Lubina – Pospíšil, Rolinek, S. Procházka.
Plzeň: Barta – Výborný, Řezníček, Dobrovolný, Vlček, Benák, Jiří Hanzlík – Vostřák, M. Straka, Z. Sedlák – Dvořák, J. Straka, Andrašovský – Duda, Kořínek, Eiselt – od 41. navíc Švík.

Aukce retro dresů Dynama

Pátým vítězstvím za sebou, tentokrát proti Plzni, se hokejisté Pardubic posunuli v tabulce extraligy už na druhé místo hned za vedoucí Spartu. K přesvědčivé výhře 5:0 na Západočechy přispěl bezchybným výkonem brankář Adam Svoboda, jenž si v tomto ročníku připsal už třetí utkání bez inkasovaného gólu.

Po opatrném začátku se domácím naskytla příležitost, když na trestné lavici seděli plzeňští Sedlák s Kořínkem, ale výhodu dvou hráčů v poli ukončilo vyloučení Janeckého. Pardubičtí se dočkali až v 17. minutě, kdy puk putoval po ose Mikeska – Janecký – Petr Sýkora, a posledně jmenovaný poprvé překonal ještě před týdnem svého spoluhráče Bartu.

Ve druhé části hry se dostali ke slovu i Západočeši, jenže domácí brankář Svoboda byl pozorný. Pardubičtí se od 27. minuty museli obejít bez svého kapitána Janeckého, který byl vyloučen za sekání do konce utkání. V závěru třetiny se domácí bránili ve třech, ale jakmile se počet hráčů na ledě srovnal, zvýšil Kudrna na 2:0.

Východočechům vyšel i nástup do třetí části hry, Lubina za necelou minutu přidal třetí gól a bylo prakticky rozhodnuto. Blažkova formace však byla při střelecké chuti a přidala do plzeňské sítě další dva góly.

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „První dvě třetiny nebyly z našeho pohledu ideální, ale ve třetí šel náš výkon rapidně vzhůru. Důležité pro nás je, že jsme získali další tři body.“

Jaroslav Liška (HC České Budějovice): „Nezvládli jsme závěry první a druhé třetiny, kdy jsme dvakrát inkasovali. Když domácí na začátku poslední části hry zvýšili na 3:0, bylo o osudu utkání definitivně rozhodnuto.“