Český Telecom extraliga ledního hokeje, 6. kolo, neděle 23.9.2001, Zimní stadion Znojmo

Znojmo

0:3
0:3, 0:0, 0:0
Branky a nahrávky: 1:55 Vyhlídal (Janecký, P. Sýkora), 5:09 Lubina (Mudroch), 10:40 Vyhlídal (Pácal, Janecký). Rozhodčí: Havlík – Chytil, Pospíšil. Vyloučení: 8:7, navíc Lubina (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 4100. Střely na branku: 27:29. Průběh utkání: 0:3.
Znojmo: O. Svoboda – Soudek, Havíř, Jakeš, Pavel Kumstát, Klimeš, Heš – Uram, Pucher, Plch – Petr Kumstát, Haman, Ludvík (21. Buďa)– Milan Procházka, Pazourek, Fink (41. Mikulík).
Dynamo Pardubice: A. Svoboda – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, A. Novotný, Malinský – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – D. Pospíšil, Rolinek, S. Procházka.

Výborný výkon brankáře Adama Svobody, který udržel na ledě Znojma čisté konto a podruhé v řadě neinkasoval, byl jedním z hlavních příčin výhry Pardubic na ledě soupeře 4:0.

O osudu utkání rozhodla už úvodní třetina. Hosté zaskočili domácí hned ve druhé minutě, kdy v prostoru mezi kruhy prostřelil Oldřicha Svobodu v brance domácích Vyhlídal. Vzápětí mohly Pardubice zvýšit, ale Blažek nedokázal před hokejku znojemského gólmana zasunout puk do sítě. Za chvíli to ale napravil Lubina, ke kterému se dostal odražený puk a hostující veterán nezaváhal.

Třetí pohroma pro Orly přišla při čtyřminutové přesilovce Pardubic, kdy na trestné lavici seděl Ludvík. Ze střední vzdálenosti se znovu trefil Vyhlídal. Vzápětí dostali možnost hrát třikrát početní převahu i domácí, ale nic z toho nevytěžili, i když hráli dokonce téměř půl minuty pět proti třem.

Další přesilovku hrálo Znojmo na počátku druhé třetiny, ale domácí byli opět neúspěšní. Přesto, že se poté začali domácí dostávat do šancí, skóre se neměnilo. Fink po chybě Janeckého Adama Svobodu nepřelstil a podobně si vedl později i Pucher. Na druhé straně se v šancích ocitli Jaroslav Kudrna, Mikeska a Blažek, ale ani oni neuspěli. Pardubický Petr Sýkora dokonce v poslední minutě prostřední části nastřelil tyč, ale to bylo vše.

V pokusu o zvrat vývoje utkání zastavila Znojmo na začátku třetího dějství vyloučení Pazourka a Klimeše. Hosté pak v klidu dohráli zápas k vítěznému konci a mohli i zvýšit svůj náskok. Petr Sýkora ani Jaroslav Kudrna ale v souboji s Oldřichem Svobodou neuspěli.

Pavel Pazourek (HC Znojemští Orli): „O všem rozhodl začátek první třetiny, kdy jsme dostali tři branky. Pak jsme sice hru vyrovnali, ale už to byl křečovitý výkon. Navíc se nám zranil Patrik Fink a už jsme neměli na to, vývoj zápasu otočit. Mařák nehrál, protože má zlomeninu a je ze hry na šest týdnů.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Dnes byla pro vývoj utkání rozhodující první třetina, kterou jsme zvládli perfektně. Byli jsme v ní ve všech směrech lepší. Domácí poté hru vyrovnali, my jsme pod dojmem vedení trochu polevili, ale znojemské šance vychytal Adam Svoboda. Ale nutno podotknout, že jsme se do šancí dostávali i my.“