52. kolo, neděle 2.3.2003 od 17:00 hodin, Arena Pardubice

Berani Zlín

Branky a nahrávky: 31:10 Koukal (Průcha), 45:51 Kropáč (Mikeska) – 6:43 Záhorovský (Jenáček, I. Rachůnek), 12:03 M. Okál (Vlach), 25:16 Vlach (Iglo). Rozhodčí: Bolina, Jebavý – Pešek, Šátava. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:2. Diváci: 4298. Střely na branku: 39:30. Průběh utkání: 0:3, 2:3.
Dynamo Pardubice: Barek – M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Mocek, A. Novotný, Bartoň – Jaroslav Kudrna, Tvrdík, Hemský (41. Kubišta) – P. Sýkora, Rolínek, D. Pospíšil – Pištek, Mikeska, Kropáč – Průcha, Kolář, Koukal.
Berani Zlín: Tuček – Galvas, Blaťák, Hriňa, Zubíček, Macholda, Iglo – M. Okál, Vlach, Veselý – I. Rachůnek, Záhorovský, Jenáček – Mokrejš, Ministr, Pivko.

Hokejisté Zlína se rozloučili s nepodařenou sezonou výhrou na ledě suverénního vítěze základní části v Pardubicích 3:2. Tříbodový zisk byl pro ně alespoň malou náplastí na konečné třinácté místo v letošním ročníku extraligy.

Pardubické mužstvo nastoupilo bez sedmi hráčů základní sestavy, které trenér Miloš Říha nechal odpočívat před play off. Domácí začali v tréninkovém tempu a nedůsledným bráněním nabídli soupeři šance. Ten je díky dvěma využitým přesilovkám využil k získání dvoubrankového náskoku. Pardubičtí měli sice v první třetině více ze hry, ale v koncovce byli velmi nepřesní. Pokud se dostali ke střele, stál jim v cestě pozorný brankář Tuček.

Hosté si začali věřit a na začátku druhé třetiny přidali třetí gól. Vlach si pohrál s obranou domácích, na jejichž adresu se začal ozývat pískot. Pardubice se dostaly ke slovu v polovině utkání. Průcha ideálně našel před brankou Koukala, který neměl problém snížit. Branka viditelně oživila tempo hry a rázem bylo před oběma brankami pořádně horko. Šance si vytvářeli nejen domácí a Mikeskovu střelu zastavila tyčka Tučkovy klece. I hosté udržovali Barka v neustálé pohotovosti. Pardubičtí propásli možnost k vyrovnání při přesilových hrách, které se jim vůbec nedařily a Tučka skoro vůbec neohrozily.

V závěrečné třetině se lídr tabulky probral a vynutil si výraznou převahu. Zlín však velmi dobře bránil. Ve 46. minutě už Kropáč snížil na rozdíl jediného gólu. Ke zlepšené hře domácích přispěly patrně i korektury ve složení prvního a druhého útoku. V závěru této třetiny se hosté soustředili na bránění hubeného náskoku a před Tučkem často vytvářeli neprostupný val, který pardubičtí hráči nemohli překonat.

S přibývajícími minutami ale s tlakem rostla i nervozita domácích. Ti několikrát zbrkle zahodili i ty nejvyloženější šance, a když se jim podařilo překonat zlínskou obranu, podržel své mužstvo pozorný Tuček. V dramatickém závěru se hosté soustředili převážně na vyhazování kotouče z vlastního pásma. Domácí 53 vteřin před koncem třetiny odvolali brankáře, ale na vyrovnání to nestačilo.

Miloš Říha (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Do zápasu jsme vstoupili vlažněji, až později jsme přidali a vytvořili si spoustu šancí. Překvapilo mě, s jakým hrál Zlín zaujetím. Čekal jsem spíš, že to bude přátelské utkání.“

Zdeněk Venera (HC Hamé Zlín): „Podařil se nám úvod utkání, kdy jsme dali poměrně rychle dva góly a začali jsme velmi dobře bránit. Výborně chytal Tuček. Když domácí přidali, vytvořili si řadu šancí a jen zásluhou jeho mimořádné formy jsme dostali jenom dva góly. Vítězství však pro nás znamená jen slabou náplast na celou sezónu, rádi bychom si to s Pardubicemi vyměnili.“

Vzájemné zápasy 2002/2003
18.10.02 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 1:4