42. kolo, pátek 24.1.2003 od 17:30 hodin, Zimní stadion Litvínov
Litvínov

3 p

Třetiny: 0:0, 2:1, 0:1 – 0:1.
Branky a nahrávky: 31:04 Ťupa (T. Martinec, Trávníček), 39:35 Trávníček (Žemlička, V. Hübl) – 36:37 Kubišta (J. Kudrna, Koukal), 55:24 Janecký, 61:32 Vyhlídal (Janecký). Rozhodčí: Souček – Bláha, Kareš. Vyloučení: 7:5, navíc Ťupa (Litvínov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 6416. Střely na branku: 29:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
Litvínov: Podolka – F. Mrázek, Hranáč, Kroupa, Ťupa, Kuntoš, Klobouček – L. Havel, V. Hübl, Žemlička – Kotrla, Steiner, Gombár – Trávníček, T. Martinec, Skořepa – Šulc, Říha, od 18. navíc Kašpar.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, Pácal, Duben, A. Novotný, Zábranský – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – P. Sýkora, D. Pospíšil, Pištek – Rolinek, Janecký, Horák – Kolář, Koukal, Kubišta.

Hokejisté vedoucích Pardubic vyhráli ve 42. kola extraligy na ledě Litvínova 3:2, když vítěznou branku vstřelil v 62. minutě Michael Vyhlídal. Z bývalých hráčů pražské Sparty, kteří se premiérově na severu Čech představili v nových dresech, Richarda Žemličky a Libora Zábranského, tak mohl být nakonec spokojenější hostující bek, který ale zápas nedohrál.

V první třetině se z ostře sledovaných hokejistů více zviditelnil Zábranský. Hned při svém prvním střídání ztratil puk a do velké šance se dostal Martinec. Poté byl navíc dvakrát vyloučen. Domácí však potvrzovali, že mají velké problémy s produktivitou střelby. V největší příležitosti zklamal Klobouček, jenž osamocen v přesilové hře nepřekonal pozorného brankáře Svobodu.

Po šanci litvínovského beka byl blízko k brance pardubický Kudrna, jeho rychlý brejk ale zastavil faul Trávníčka. Toho vzápětí následoval na trestnou lavici Kotrla a hosté tak hráli 88 sekund v pěti proti třem. Bránící Severočeši však všechny situace vyřešili. Na druhé straně mohl udeřit Kuntoš, ale v odkryté brance trefil pouze hostujícího obránce.

Stejný obraz hry pokračoval i po první přestávce. Brankáři Svoboda i Podolka své týmy drželi a čekalo se na první gól. Ve 32. minutě se o něj postaral Ťupa, který zužitkoval přesnou Martincovu přihrávku zpoza branky. Hostům se podařilo vyrovnat po naprosto shodné akci, na jejímž konci byl Kubišta a jeho první extraligový zásah. Pětadvacet vteřin před koncem druhé dvacetiminutovky ale Litvínov strhl vedení opět na svou stranu. Žemlička si připsal premiérovou asistenci v novém dresu a Trávníček jedenáctý gól.

Jedinečnou šanci vyrovnat měli hosté v přesilových hrách. Podolka však představoval pro pardubické hráče velkou překážku. V sestavě extraligového lídra už chyběl mj. Zábranský, neboť trenér hostí stáhl hru jen na tři pětky. Domácí se soustředili na obranu a čekali na rychlý brejk. Pasivita se jim ale nevyplatila. Necelých pět minut před koncem překvapila Janeckého střela z dálky Podolku a bylo vyrovnáno. Když poté v poslední minutě nemířil přesně ani osamocený Žemlička, muselo se prodlužovat.

V nastaveném čase si zisk dvou bodů zajistili hosté, kteří Vyhlídalovou zásluhou využili přesilovou hru.

Jaroslav Hübl (HC Chemopetrol Litvínov): „Mně se samozřejmě hodnotí špatně, vytvořili jsme si mnoho šancí, ale neproměňovali je. Vedli jsme 2:1 a ve třetí třetině jsme se začali bát o výsledek. Více jsme bránili a nakonec se nám to vymstilo. Dostali jsme na 2:2, a také gól na 3:2 byl dost nešťastný. Myslím si, že jsme měli na víc. Bohužel, to dopadlo tak, jak to dopadlo.“

Miloš Říha (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Na utkání jsme si stanovili taktiku, chtěli jsme hrát více aktivně. V první a druhé třetině jsme ale moc aktivní nebyli. Ve třetí třetině jsme stáhli hru na tři útoky, zlepšili jsme pohyb a osobní souboje a hlavně jsme zlepšili i finální přihrávky.“

Vzájemné zápasy 2002/2003
20.9.02 Dynamo Pardubice – Litvínov 1:4