Český Telecom extraliga ledního hokeje, 41. kolo, neděle 19.1.2003, Arena Pardubice

Havířov

2:1
1:1, 1:0, 0:0
Branky a nahrávky: 14. Koukal (Průcha), 25. Pištek (P. Sýkora) – 13. Staněk (Martin Čech, Hrbek). Rozhodčí: Vokurka – Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 5:6, navíc Sršeň (Havířov) 10 min a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 5619. Střely na branku: 41:25. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, Pácal, Duben – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – P. Sýkora, D. Pospíšil, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha – Kubišta, Rolínek, Horák.
Havířov: Mařík – Cartelli, V. Čech, Boháček, Horáček, Dobrovolný, Holý – Polanský, Sršeň (32. J. Kopecký), Folta – Staněk, Martin Čech (48. Michal Čech), Hrbek – Lamich, Hebar, Křestan.

Beznadějně poslední celek hokejové extraligy z Havířova držel celý zápas krok s vedoucími Pardubicemi a nakonec podlehl na východě Čech 1:2. Jubilejní třicáté vítězství v ročníku zajistil Pardubicím ve 25. minutě slovenský útočník Ľubomír Pištek.

Obě mužstva začala svižně a ve čtvrté minutě museli předvést své umění oba brankáři – po akcích hostujícího Folty a domácího Petra Sýkory. O dvě minuty později Mařík na dvakrát zlikvidoval šanci Rolinka a v sedmé minutě po špatné Boháčkově rozehrávce Boháčka ve vyložené šance přestřelil Petr Sýkora. Nápor domácích zbrzdilo vyloučení Michala Sýkory, který hosté využili ve 13. minutě k vedoucí brance, kterou vstřelil Staněk. Odpověď domácích přišla po půl minutě a Koukal vyrovnal.

I když domácí měli nadále výraznou převahu, ke druhému gólu měli blíž hosté. Ve vlastním oslabení ujel v 19. minutě Hrbek, ale Svobodu nepřelstil. Pardubičtí měli výraznou převahu i ve druhé třetině a ve 25. minutě Pištek otočil výsledek. Domácí se museli vypořádávat s důraznou obranou soupeře, který myslel víc na defenzivu a spoléhal jenom na rychlé brejky. Svěřencům Miloše Říhy se navíc nedařily přesilovky, v nichž chyběl nápad a lepší souhra. O převaze domácích svědčí i zaměstnanost havířovského Maříka, který měl ve druhé třetině o osm zásahů víc, než pardubický Svoboda.

Rozpačitý vstup domácích do závěrečné třetiny umocnila početní výhoda hostů ve 46. minutě, kdy byli vyloučeni domácí Kudrna a Čáslava. Pardubičtí se však díky výborným zákrokům Adama Svobody ubránili. Havířov jakoby vycítil, že domácí hrají pod své možnosti, vyrovnal hru a jeho hráči byli až do konce neustálým nebezpečím pro domácí branku.

Miloš Říha (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Nečekali jsme jednoduché utkání a nepodcenili jsme ho. Soupeř hrál dobře ve středním pásmu, pokoušel se o rychlé brejky. Myslím si, že jsme nepustili Havířov do vyložených šancí, snad s výjimkou Hrbkovy příležitosti. Naše útočná hra včetně přesilovek byla až příliš komplikovaná. Mikeska nenastoupil kvůli zranění, které utrpěl v Českých Budějovicích a bude nám chybět asi čtrnáct dnů.“

Radomír Kužílek (HC Havířov Panthers): „Sehráli jsme třetí slušné utkání v přípravě na baráž. Domácí vyhráli zaslouženě, měli víc gólových šancí, ale těší mě, že jsme poprvé donutili pardubice hrát až do konce zápase. Nebylo to pro ně jednoznačné. Rozhodli neproměněná šance Hrbka, zbytečná vyloučení ve druhé třetině a nevyužitá přesilovka pět na tři v závěrečné části.“