39. kolo, neděle 12.1.2003 od 17:00 hodin, Zimní stadion Luďka Čajky
Berani Zlín

Branky a nahrávky: 22:17 Balaštík, 39:04 Hubáček (M. Okál), 42:29 Pivko (Ministr), 55:22 Macholda (M. Okál, Filip), 58:49 Vlach (Marušák, Balaštík) – 22:17 M. Sýkora (T. Blažek, D. Pospíšil). Rozhodčí: Husička – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:5, navíc Mikeska 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 5284. Střely na branku: 31:27. Průběh utkání: 0:1, 5:1.
Berani Zlín: Maláč – Marušák, Blaťák, Hamrlík, Galvas, Macholda, Zubíček – Balaštík, Vlach, Veselý – I. Rachůnek, Jenáček, Pivko – M. Okál, Filip, Hubáček – Ministr, Zagrapan, Záhorovský.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Pácal, Vyhlídal, Čáslava, A. Novotný, Duben – Jaroslav Kudrna, T. Blažek, Lubina – D. Pospíšil, Mikeska, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha.

Zlínští hokejisté poprvé v sezoně vyzráli na Pardubice, v 39. extraligovém kole zvítězili nad lídrem soutěže 5:1. V brance Zlína se počtvrté představil Pavel Maláč, kterého překonal jen reprezentační bek Michal Sýkora.

Pardubice přijely do Zlína bez čtyř hráčů základní sestavy a proto nastoupily jen se třemi pětkami. Naopak domácí nasadili od začátku čtyři útoky. V první třetině byl zaměstnanějším brankářem pardubický Svoboda, který si první ostrý zákrok připsal v desáté minutě při dorážce Okála. Jeho lapačka včas zasáhla i při Rachůnkově střele. V 15. minutě mohli jít do vedení hosté, jenže Lubinovu ránu z mezikruží vytěsnil zlínský gólman Maláč koncem hokejky. Potom Pardubice nevyužily přesilovku pěti proti třem, Maláče vyzkoušel jen Blažek.

Druhou část zahájili lépe svěřenci trenéra Říhy, kteří ve 23. minutě získali jednobrankový náskok. Skrumáž před zlínskou klecí vyřešil obránce Sýkora, jenž pohotově přehodil ležícího Maláče. Zlín odpověděl už za necelou minutu zásluhou Balaštíka, jeho technická střela skončila v pravém rohu Svobodovy branky. O chvíli později se před zlínského gólmana probil Kolář, ale Maláč byl opět na místě.

V poslední minutě prostředního dějství poslal domácí do vedení Hubáček, jehož ránu z pravého křídla propustil Svoboda trestuhodně mezi betony. Pardubický strážce branky si vybral slabší chvilku i po druhé přestávce, když si Pivkovo nahození od zadního mantinelu srazil bruslí do vlastní sítě. Necelých pět minut před koncem se trefil po spolupráci s Okálem Macholda, který zamířil opět mezi nohy pardubického gólmana. Výsledek pečetil po výstavní nahrávce Marušáka veterán Vlach.

Jaroslav Stuchlík (HC Hamé Zlín): „Klíčový byl druhý Hubáčkův gól. Po něm se musely Pardubice víc tlačit do útoku a my jsme mohli čekat na další příležitosti. Oproti minulým zápasům, kdy jsme také nehráli špatně, nám spadlo do sítě dost šancí.“

Miloš Říha (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Nechtěli jsme se pouštět do útočení, cílem bylo zabezpečit obranu a čekat na chybu soupeře. To se nám dvě třetiny celkem dařilo. Ve druhé části jsme si vytvořili spoustu šancí, které jsme nedali. Druhou i třetí brankou jsme si zápas sami prohráli. Oba góly padají na vrub brankáře Svobody, ale každý si může vybrat slabší chvilku.“

Vzájemné zápasy 2002/2003
18.10.02 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 1:4