Český Telecom extraliga ledního hokeje, 29. kolo, pátek 6.12.2002, Arena Pardubice

4:0
1:0, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 19:07 D. Pospíšil (Lubina), 28:26 Lubina (Janecký), 30:29 Mikeska (Duben), 57:59 M. Sýkora (Janecký, P. Sýkora). Rozhodčí: Rejthar – Sychrovský, Vitík. Vyloučení: 6:7, navíc Havel (Stavenský) 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. Diváci: 8119. Střely na branku: 35:25. Průběh utkání: 4:0.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, Pácal, Duben – Rolínek, D. Pospíšil, Lubina – P. Sýkora, T. Divíšek, Janecký – Kudrna, Mikeska, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha.
Litvínov: Podolka – Mrázek, Hranáč, Kroupa, Klobouček, Poživil, Ťupa – Klíma, V. Hübl, Skořepa – Trávníček, T. Martinec, Gombár – Havel, Říha, Kotrla – Stavenský, Alinč, Prorok.

Litvínov je v letošní extralize jediným mužstvem, které dokázalo na ledě Pardubic zvítězit. Svůj úspěch ze třetího kola ovšem na ledě lídra tabulky Chemici tentokrát nezopakovali a prohráli 0:4. Domácí darovali vítězstvím dárek svému trenérovi Miloši Říhovi k dnešním 44. narozeninám. Velký podíl na jejich úspěchu měl hlavně gólman Adam Svoboda, který už pošesté letos neinkasoval.

Severočeši úspěšně přečkali úvod zápasu, a to pozvedlo jejich sebevědomí. V první pětiminutovce tak byli dokonce častějším hostem před pardubickou brankou. Potom se začali Pardubičtí přece jen prosazovat, ale gólově úspěšní nebyli. Po deseti minutách se obraz hry znovu obrátil, důraznější Chemici nebezpečně ohrožovali Svobodovu branku a v 16. minutě dokonce nevyužili půlminutovou přesilovku pěti mužů proti třem.

Domácí brankář se vyznamenal ještě o chvíli později, když zlikvidoval únik Viktora Hübla. Vzápětí ovšem udeřilo na druhé straně, když ve 20. minutě stála chyba trenérské lavičky hosty branku. Po necelé půlminutě přesilovky se trefil Pospíšil.

Začátek druhé části utkání opět patřil Litvínovu, a to donutilo domácího trenéra Říhu, aby si ve 28. minutě vyžádal oddechový čas. V pardubické sestavě si prohodili místa Janecký s Pospíšilem a o minutu později se oba veteráni domácího týmu postarali o druhý gól v síti Litvínova. O další dvě minuty později už domácí vedli o tři branky, když využili svou druhou přesilovku.

Favorit dostal utkání pod kontrolu. Rychlými kombinacemi se pardubičtí hráči snadno dostávali před soupeřovu branku, ale tam už jim chyběla přesnější koncovka. Závěrečná třetina se tak odehrála už více méně z povinnosti. Domácí se spokojili se hrou pro diváky, měli výraznou převahu, ale zbytečně přeháněli kombinace. Přesto upravili skóre na konečných 4:0 trefou obránce Michala Sýkory.

Jiří Seidl (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Chtěli jsme utkání rozhodnout v první třetině a dostat soupeře pod tlak, ale bylo to právě naopak. I když jsme vyhráli první třetinu, naše hra nebyla ke koukání, ale po oddechovém času ve druhé třetině se hráči dostali do tempa a herní pohody.“

Jaroslav Hübl (HC Chemopetrol Litvínov): „Přijeli jsme hrát ze zajištěné obrany. Hráči taktiku dodrželi, ale bohužel se nám střelecky nedařilo stejně jako v předchozích zápasech.“