Český Telecom extraliga ledního hokeje, 26. kolo, pátek 29.11.2002, Arena Pardubice

5:3
4:2, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 2:33 Průcha (Kolář), 3:59 Kudrna, 11:54 Kudrna (Mikeska, Pištek), 19:13 Duben (A. Novotný, Kudrna), 55:44 Koukal (Průcha) – 0:26 Vlach (Balaštík, Blaťák), 11:13 Balaštík (Marušák, Vlach), 22:31 Ministr (Homer). Rozhodčí: Nečas – Křivský, Hejduk. Vyloučení: 6:6, navíc Pivko (Zlín) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 6854. Střely na branku: 44:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, A. Novotný, Duben, Pácal – Rolinek, Blažek, Lubina – P. Hemský, Janecký, D. Pospíšil – Jaroslav Kudrna, Mikeska, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha.
Berani Zlín: Tuček (21. Pešat) – Marušák, Blaťák, M. Hamrlík, Zubíček, Galvas, Homer – Balaštík, Vlach, Pivko – Okál, M. Filip, Veselý (21. Ministr) – I. Rachůnek, Hubáček, Jenáček.

Domácí nastoupili bez distancovaného Petra Sýkory a zraněného Tomáše Divíška, ale s extraligovým novicem Petrem Hemským. Bratr Aleše Hemského, působícího za mořem v dresu Edmontonu, nastoupil na pravém křídle Janeckého řady.

Pardubičtí nezačali střetnutí dobře. Už ve 26. vteřině inkasovali, když veterán Vlach snadno projel jejich zkoprnělou obranou. Rychlý gól ale domácí hráče nezaskočil, a tak vzápětí přišel obrat. Nejprve si před branku v početní výhodě vybruslil Průcha a vzápětí na 2:1 pro lídra tabulky upravil chytrým odrazem o Tučkovy betony Kudrna.

Domácí měli výraznou převahu, zejména mladíci ze čtvrtého útoku dělali zlínské obraně značné problémy. Hosté sice po sedmi vteřinách své početní výhody ve 12. minutě srovnali skóre, do konce třetiny však v klidu a pohodě hrající domácí získali poměrně snadno zpět dvougólový náskok. Svou druhou trefu zaznamenal Kudrna a ve 20. minutě se radoval také obránce Duben.

O výraznější náskok přišli Pardubičtí ve 23. minutě, když chyby obranné dvojice Michal Sýkora – Mudroch a nepozornosti Adama Svobody hosté využili ke své třetí brance. Zlínské mužstvo po tomto laciném gólu přidalo na bojovnosti a dostalo soupeře pod tlak. Z pohodového představení domácích v úvodní třetině se stala rázem nepřesná křečovitá hra nedůstojná vedoucího celku soutěže. Pardubice se tak k první a jediné gólové šanci v této části hry dostali až ve 39. minutě. Zmařil ji ale Pešat, který v brance Zlína od začátku druhého dějství nahradil Tučka.

V závěrečné třetině se domácí přeci jen zlepšili, ale naráželi na koncentrovaný výkon soupeře, který využíval každé možnosti k nebezpečným akcím. Největší překážkou pro ně byl brankář Pešat. Překonat se jej podařilo teprve čtyři minuty před koncem Koukalovi, který po vyhraném buly příklepem dal pátý gól a definitivně pojistil domácím tři body.

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „My jsme dali hráčům více volnosti do útoku, a to se v první třetině projevilo. Nakonec jsme se ale v závěru znovu vrátili k poctivé obranné hře a se ziskem tří bodů tak můžeme být spokojeni.“

Jaroslav Stuchlík (HC Hamé Zlín): „Klíčem byla první třetina, kdy jsme si nechali dát čtyři góly. My se už delší dobu nemůžeme dostat přes hranici tří vstřelených branek. Dnes se ale dalo s vedoucím týmem ligy docela hrát. Naše střelecká potence je ale slabá.“