25. kolo, neděle 24.11.2002 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Plzně
Plzeň

Branky a nahrávky: 21:08 Švík (Adamský), 30:42 J. Štefanka (Vobořil), 35:40 Ujčík (Matějovský), 36:47 Švík (Koreis) – 15:59 T. Blažek (Kudrna), 21:54 Lubina (M. Sýkora), 58:47 Rolinek (A. Novotný). Rozhodčí: Bolina – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 6031. Střely na branku: 29:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3.
Plzeň: Šmíd – Kubeš, Řezníček, M. Divíšek, I. Vlček, Vobořil, Výborný – Ujčík, J. Štefanka, Matějovský – M. Dvořák, J. Straka, Andrašovský – Koreis, Švík, Adamský – Eiselt, R. Procházka, Volák.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, A. Novotný, Duben, Bartoň, Pácal –Kudrna, T. Blažek, Lubina – P. Sýkora, D. Pospíšil, Mikeska – Rolínek, Pištek, Janecký – Kolář, Koukal, Průcha.

Aukce retro dresů Dynama

Čtyři branky nastříleli plzeňští hokejisté v průběhu druhé části reprezentačnímu brankáři Adamu Svobodovi a Pardubičtí už jejich náskok dokázali jen zkorigovat. Západočeši tak oplatili svému soupeři pětigólovou nadílku z prvního měření sil.

Plzeň přitom začala proti vedoucímu mužstvu ligové soutěže s velkým respektem, hrála nedůrazně, pomalu a nestřílela ani z nejvyloženějších pozic. Nejmarkantněji se to projevilo při vyloučení Janeckého, při němž nedokázali domácí ani jednou vystřelit na Svobodovu branku. Pardubice tak bez problémů kontrolovaly hru a zásluhou důrazného Blažka poměrně jednoduše získali jednogólové vedení.

Do druhé třetiny nastoupila úplně jiná Plzeň. Přidala na důrazu, lépe bruslila a pokoušela se o střelbu z každé pozice. Brzy vyrovnala, ale ve stejné minutě šli hosté opět do vedení po Lubinově chytré střele. Rozjetá Plzeň se už ale nedala zastavit a do konce druhé třetiny třemi zásahy, které si připsali postupně Štefanka, Ujčík a podruhé Švík, dokonale obrátila skóre. V závěru druhé dvacetiminutovky přibylo oboustranně nedovolených zákroků a nervozity hlavně na straně Pardubic.

Urputný boj pokračoval i v závěrečné třetině, kdy si hlavně Plzeň sáhla až na dno svých fyzických sil. V závěru zápasu se hostům podařilo díky Rolínkově střelecké pohotovosti snížit na rozdíl jedné branky, ale k vyrovnání jim nepomohla ani 58 sekund trvající hra bez brankáře. Plzeň zvítězila hlavně maximální bojovností, kterou přehrála vyšší hráčskou kvalitu soupeře.

Milan Razým (HC Keramika Plzeň): „Proti nejlepšímu mužstvu extraligy jsme podali ukázněný výkon. Přestože jsme se o výsledek báli do poslední sekundy, vítězství nám dokázalo, že jsme ještě hokej nezapomněli hrát.“

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „My jsme nepodali disciplinovaný a ukázněný výkon, a proto nás Plzeň přehrála. Zaslouženě získala všechny tři body.“

Vzájemné zápasy 2002/2003
13.10.02 Dynamo Pardubice – Plzeň 5:0