16. kolo, sobota 26.10.2002 od 17:00 hodin, Zimní stadion Litvínov
Litvínov

Branky a nahrávky: 30:42 Klíma (Kroupa, Říha) – 0:15 Rolinek (Mudroch), 24:14 Novotný (Janecký, P. Sýkora), 29:10 T. Divíšek (D. Pospíšil), 33:19 D. Pospíšil (T. Divíšek, P. Sýkora), 35:24 D. Pospíšil (T. Divíšek), 55:34 Mudroch (Pištek). Rozhodčí: Nečas – Pospíšil, Pácal. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 4650. Střely na branku: 24:50. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6.
Litvínov: Pinc (41. J. Hübl ml.) – Klobouček, Hranáč, Kroupa, Ťupa, Kuntoš, Macholda, navíc od 41. Nosek, Poživil – Havel, Alinč, V. Hübl – Klíma, Říha, Kotrla – Trávníček, T. Martinec, Gombár – Stavenský, Šulc, Prorok.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Pácal, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, Novotný, Duben – Rolinek, Blažek, Janecký – P. Sýkora, T. Divíšek, D. Pospíšil – Lubina, Mikeska, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha.

Hokejisté Litvínova prohráli v dnešním posledním utkání 16. kola extraligy doma s Pardubicemi vysoko 1:6. Východočeši tak mají v čele tabulky už šestibodový náskok před Třincem, Litvínov zůstal o další bod zpět třetí.

Nešťastně začala televizní dohrávka pro domácí hokejisty, kteří již po 15 vteřinách po Hranáčově chybě prohrávali 0:1. Domácímu obránci vypíchl puk Mudroch a po jeho přihrávce šli hosté zásluhou Rolínka do vedení.

Tato branka však domácí hráče do kolen nesrazila a stále častěji zaměstnávali Svobodu v pardubické brance. Trávníček ale neproměnil sólo, pak Svoboda chytil dvě střely Kloboučka a neuspěl ani Gombár.

V 6. minutě byl vyloučen hostující Lubina, ale ani při této početní převaze nedali domácí gól. V přesilové hře však neuspěli ani Východočeši při Ťupově dvouminutovém trestu. Nejblíže k vyrovnání měli Litvínovští v 11. minutě, kdy Hübl dostal přesnou přihrávku od gólmana Pince, šance jej ale tak překvapila, že Svobodovu branku přestřelil. Další velkou možnost promarnil v 15. minutě Kotrla, který nastřelil jen tyčku.

Do druhé části hry nastoupili chemici s výhodou jednoho hráče v poli, neboť hosté postrádali vyloučeného Vyhlídala, ale Svoboda byl stále pozorný. Když vypršel v 24. minutě trest Janeckému, vypracoval nejstarší hráč soutěže spolu s Petrem Sýkorou gólovou šanci Novotnému a ten dal na 2:0.

Z gólové úrody se v polovině zápasu mohli sice těšit diváci, ale ne domácí hráči, kteří mezi 30. a 36. minutou dostali tři branky; i když hrozivé skóre za stavu 0:3 zkorigoval Klíma, do kabin šli hosté se čtyřgólovým náskokem. O jasné vedení se dvěma brankami postaral Pospíšil a další trefu přidal Divíšek.

Do závěrečné třetiny dali trenéři domácího mužstva příležitost dalším hráčům z lavičky. Hosté ledovou plochu zcela ovládli a nedovolili už chemikům vůbec nic. Na konečných 6:1 upravil Mudroch střelou od modré, kterou překonal náhradního brankáře Jaroslava Hübla.

Jaroslav Hübl st. (HC Chemopetrol Litvínov): „Utkání se mi těžko hodnotí. Dostali jsme rychlý gól, pak jsme několik šancí neproměnili, a i když jsme snížili na 1:3, hosté mají natolik silný tým, že si vítězství pohlídali.“

Jiří Seidl (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „I když jsme se dostali brzy do vedení, pak jsme v úsilí trochu polevili. Po domluvě v kabině se ale hra opět zlepšila a utkání jsme dovedli do vítězného konce.“

Vzájemné zápasy 2002/2003
20.9.02 Dynamo Pardubice – Litvínov 1:4