13. kolo, pátek 18.10.2002 od 17:00 hodin, Zimní stadion Luďka Čajky
1

4

Třetiny: 1:2, 0:0, 0:2.
Branky a nahrávky: 15:41 Ministr (Blaťák) – 0:26 Rolinek (Mudroch), 9:46 Pištek (Vyhlídal), 47:11 Průcha (Koukal), 50:22 Vyhlídal (Čáslava). Rozhodčí: Souček – Český, Kostka. Vyloučení: 5:9. Bez využití. Diváci: 5022. Střely na branku: 34:39. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Berani Zlín: Tuček – Galvas, Blaťák, Marušák, Homer, Hučko, Zubíček – I. Rachůnek, Vlach, Mokrejš (17. Hubáček) – Okál, Veselý, Jenáček – L. Vlček, Ministr, Pivko.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, A. Novotný, Duben – Rolinek, Blažek, Lubina – P. Sýkora, T. Divíšek, D. Pospíšil – Pištek, Mikeska, Janecký – Kolář, Koukal, Průcha.

Zlínští hokejisté ani na osmý pokus nezlomili sérii porážek a jejich krize nadále trvá. V 13. kole podlehli na vlastním ledě vedoucím Pardubicím 1:4 a v tabulce extraligy zůstali na předposledním místě.

Začátek vyšel hostům nad očekávání. Už v 26. sekundě se k dorážce Mudrochovy střely dostal nekrytý Rolínek a našel skulinu mezi Tučkovými betony. Vzápětí musel zlínský gólman čelit Kolářovi, který však neměl na zakončení dost času. V době, kdy oba týmy hrály ve čtyřech, se před brankáře Svobodu proháčkoval Mokrejš, ovšem jeho akce skončila bez úspěchu. Potom Hučko vysunul dlouhým pasem Ministra, ale ten pálil vedle.

V 10. minutě se Pardubice radovaly podruhé, když Mokrejšovo chybné vyhození chladnokrevně ztrestal Pištek. Zlín dostal do hry Ministr, který ujel ve vlastním oslabení a nedal Svobodovi šanci. V poslední minutě první části podržel domácí Tuček, jenž se vyznamenal při pokusu Mudrocha.

Zlínský brankář se zapotil i v prostředním dějství, když do lapačky zachytil Vyhlídalovu bombu. Na druhé straně Veselý jen těsně nedosáhl na Jenáčkovu přihrávku. Potom se Zlínu naskytla jedinečná příležitost k vyrovnání, ale minutovou výhodu pěti proti třem nezužitkoval. Okál nedotlačil puk do odkryté branky a úspěšní nebyli ani Vlach s Hučkem.

Nezměněn zůstal stav také při čtyřminutovém trestu hostů, kdy za faul na Hubáčka pykal Mudroch. Naopak v oslabení tvrdě vypálil Blažek a z hlediště se poprvé ozval pískot nespokojených diváků.

V poslední třetině mohl srovnat Vlček, ale trefil pouze tyč a o chvíli později se radovaly opět Pardubice. Po Koukalově přihrávce se do kotouče opřel Průcha a Tuček potřetí kapituloval. Na zvrat už domácí neměli, a když přidal čtvrtou trefu od modré Vyhlídal, bylo o výsledku rozhodnuto.

Antonín Stavjaňa (HC Hamé Zlín): „Za stavu 1:2 jsme měli obrovskou šanci, při níž stačilo vystřelit, ale to se nám nepovedlo. Konec jsme odehráli v křeči podle starých not. Je jasné, že nikoho těžšího než Pardubice jsme dostat nemohli. Hráčům chybí sebevědomí, v tomto okamžiku by to chtělo skupinu psychologů. Tlak na svou osobu cítím, ale budu pracovat, dokud budu u týmu.“

Jiří Seidl (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Začátek nám vyšel, pak nás ale trochu rozhodil gól na 2:1. V důležitých momentech nás však podržel gólman Svoboda. V poslední třetině už jsme hráli to, co jsme od hráčů požadovali na začátku a dopadlo to dobře.“