12. kolo, neděle 13.10.2002 od 18:30 hodin, Arena Pardubice

Plzeň

Branky a nahrávky: 3:57 P. Sýkora (T. Divíšek, D. Pospíšil), 12:29 Blažek (Mudroch), 29:52 T. Divíšek (Janecký, Duben), 37:10 Rolinek (Blažek), 51:01 Vyhlídal (P. Sýkora, Janecký). Rozhodčí: Havlík – Tošenovjan, Šimůnek. Vyloučení: 10:12, navíc Voskár (Plzeň) 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 8057. Střely na branku: 44:25. Průběh utkání: 5:0.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, A. Novotný, Duben – Rolinek, Blažek, Lubina – D. Pospíšil, P. Sýkora, T. Divíšek – Pištěk, Mikeska, Janecký – Kolář, Koukal, Průcha.
Plzeň: Barta – Dobroň, Řezníček, Jiří Hanzlík, I. Vlček, Vobořil, Výborný – Dvořák, J. Straka, Andrašovský – V. Král, Krátoška, Matějovský – J. Štefanka, Voskár, Volák – Koreis, Švík, Adamský.

Zápas prvního se třetím týmem tabulky hokejové extraligy vyzněl jednoznačně pro lídra soutěže, který si bez větší námahy připsal po výhře 5:0 další body a zvýšil svůj náskok před druhým Litvínovem na čtyři body. Pardubický trenér Miloš Říha částečně zamíchali útočnými řadami, ale v závěru střetnutí se vrátili k obvyklému složení. Pardubický brankář Adam Svoboda vychytal letošní čtvrtou nulu.

Domácí začali podle tradice náporem a ve 4. minutě otevřeli skóre. Proti dělovce Petra Sýkory neměl expardubický Barta v brance Plzně žádnou šanci. Pardubičtí si v další fázi utkání vynutili výraznou převahu, kterou na chvíli přerušila jen přesilovka Západočechů. Ti se během ní neprosadili a naopak inkasovali. Na Mudrochův vyhozený kotouč si na půli najel Blažek a podruhé překonal Bartu. Hosté v závěru přitvrdili hru, ale k úspěchu jim to nepomohlo.

Ve druhé třetině převaha Pardubic pokračovala. Ve 23. minutě neuspěli postupně Pištěk a Mikeska, jejichž šance zlikvidoval výborný Barta. Ve 30. minutě ale nestačil na střelu Divíška, který ukončil kombinaci dvojice Duben – Janecký. Hosté nevyužili ani 75 vteřin přesilovky pět na tři. Pak se nabídla stejná šance domácím, kteří po 29 vteřinách hry přidali čtvrtý gól. Herní převaha Pardubic v závěru této třetiny změnu nepřinesla. Hosté jen z brejků zaměstnávali Svobodu, který ve 40. minutě zlikvidoval Strakovu tutovku.

Čtyřbrankový náskok odpovídal obrazu hry a dokumentoval produktivitu využití brankových příležitostí. Závěrečnou třetinu začali domácí takřka exhibicí, při níž si dovolili řadu efektních kombinací na úkor střelby. Zbytečná vyloučení Čáslavy a Pospíšila zbrzdila jejich tlak a dala Plzni šanci ke korekci skóre. Domácí se naopak v početní výhodě uměli prosadit a v 52. minutě při hře pět na tři dali pátý gól.

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Dnes jsme sehráli absolutně nejlepší utkání od začátku soutěže. Platí to o všem řadách, soupeře jsme k ničemu nepustili. Hráči zasluhují plné absolutorium, což obvykle neříkám.“

Radek Kampf (HC Keramika Plzeň): „Z naší strany to bylo nepovedené utkání. Domácí si vytvořili velký tlak a náskok. Nám se při dvou šancích nepodařilo dát kontaktní gól.“

Vzájemné zápasy 2002/2003
13.10.02 Dynamo Pardubice – Plzeň 5:0