ČF3, pátek 5.3.2004 od 17:00 hodin, ČEZ Aréna Plzeň
Plzeň

Branky a nahrávky: 2:11 J. Straka (Výborný), 7:42 M. Straka (Dobroň), 30:33 J. Straka (Andrašovský, Výborný), 42:32 Paroulek (Andrašovský, Cartelli) – 3:08 Koukal (Kudrna), 26:48 Lubina (Mikeska). Rozhodčí: Bolina, Jebavý – Guth, Rittich. Vyloučení: 6:10, navíc Blažek (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. Diváci: 8318. Střely na branku: 35:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2. Stav série: 1:2.
Plzeň: Málek – Dobroň, Jindřich, Cartelli, M. Výborný, Nedoma (15. Dobrovolný), Krajíček – Dvořák, Špaňhel, Kracík – Paroulek, J. Straka, Andrašovský – Vostřák, M. Straka, Matějovský – Švík, Důras, Šaffer. Trenéři: Miroslav Přerost a Jiří Kučera.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Zábranský, Pácal, Linhart – Razingar, Dopita, Blažek – P. Sýkora, Divíšek, Procházka – Kudrna, Mikeska, Lubina – Průcha, Koukal, Pištek. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.

Aukce retro dresů Dynama

Plzeňští hokejisté využili výhody domácího prostředí a po výhře 4:2 čtvrtfinálovou bitvu s Pardubicemi zdramatizovali. Dvě branky vítězů vstřelil Josef Straka, dvakrát byli domácí úspěšní v početní převaze a již dnes je jisté, že se série ještě vrátí na východ Čech. Západočeši v letošním kalendářním roce prohráli z deseti domácích utkání pouze jediné.

Západočeši zahájili tak, jak slíbili po druhém souboji v Pardubicích; důrazně, agresivně, útočně. Už brzy po zahájení hry nechala pardubická obrana bez zajištění Josefa Straku a nejproduktivnější plzeňský hráč sezony otevřel skóre. Nadšení vyprodané haly však zchladil ani ne o minutu později Koukal. Bez přípravy napálil Kudrnovu přihrávku na Málkovu branku a domácí gólman měl zakrytý výhled. Vzápětí mohl znovu stočit vedení na stranu Plzně agilní Kracík, ale brankář Svoboda v pádu bravurně lapil jeho střelu do lapačky.

Teprve pak se hra trochu uklidnila, oba celky si uvědomily, že úspěch přináší zejména neprostupná defenziva. Přesto se v početní převaze dokázal prosadit plzeňský kapitán Michal Straka, jenž pohotově doklepl za Svobodova záda Dobroňovu tvrdou ránu. Pardubičtí předváděli, jak jsou skvělí bruslaři, několikrát dokázali sevřít domácí celek v jeho obranném pásmu tak, že Plzeňští z něho nebyli schopni vyhodit puk.

Přesně takový kolotoč roztočili hosté před vyrovnávacím gólem. Dopita střelou z úhlu ještě neuspěl, neprosadil se ani zblízka Mikeska, ale až veterán Lubina dokázal nadvakrát protlačit kotouč do plzeňské branky. Domácí trenéři museli kvůli zranění Dvořáka a obránce Nedomy, na kterého si v průběhu první třetiny vyšlápl u mantinelu Pištek, zredukovat sestavu jen na tři pětky a mužstvu rychle ubývaly síly. I tak však v přesilové hře ujeli Josef Straka s Andrašovským a spolupráci zúročili v třetí úspěch.

V závěru druhé části i na začátku závěrečného dějství hosté doslova přišpendlili domácí celek před Málkovu branku, ale převahu nedokázali gólově vyjádřit. Naopak Plzeňští využili z minima maximum. Výborného střela se odrazila od tyče a Paroulek ji dotlačil počtvrté do pardubické sítě. V nervózní koncovce zasáhl některý z diváků plastovou lahví do hlavy na střídačce sedícího Petra Sýkoru, hosté však protestovali marně. Ke korekci výsledku už jim nepomohla ani krátká power play.

Jiří Kučera (HC Lasselsberger Plzeň): „V první třetině jsme měli sice více ze hry, ale rozhodla druhá část, v níž nás Pardubice motaly, zvlášť v závěru. Měly hodně šancí a mohly zápas otočit, ale daly jen jeden gól, protože Roman Málek se vyznamenal. Nám pak moc pomohla třetí branka Josefa Straky v přesilovce.“

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „Bylo to vyrovnané a bojovné utkání, plné osobních soubojů a hrané ve výborné atmosféře. My jsme doplatili na to, že jsme neproměnili řadu šancí, proto Plzeň zaslouženě vyhrála. Nic se ale neděje. Přijeli jsme sem vyhrát jeden zápas a věřím, že se nám to zítra podaří.“

Vzájemné zápasy 2003/2004
12.9.03 Plzeň – Dynamo Pardubice 3:1