Tipsport extraliga ledního hokeje, 41. kolo, neděle 18.1.2004, Zimní stadion Luďka Čajky

6:1
1:0, 2:1, 3:0
Branky a nahrávky: 14:06 Leška (Hamrlík), 26:17 Blaťák (Leška), 30:55 Leška (Veselý, Blaťák), 41:10 Hamrlík (Leška, Veselý), 42:59 Jenáček, 59:56 Barinka (Jenáček) – 36:26 Blažek (Průcha). Rozhodčí: Turčan – Čech, Machálek. Vyloučení: 9:9, navíc Dopita (Pardubice) 10 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 7510. Střely na branku: 33:24. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.
Berani Zlín: Murín – Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Macholda, Dlouhý, Zubíček, D. Nosek, Vosátko – Balaštík, Leška, Veselý – Barinka, M. Hlinka, Jenáček – Okál, Vlach, Mokrejš – Weissmann, M. Čech, Záhorovský. Trenéři: Ernest Bokroš a Jaroslav Stuchlík.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Zábranský, Podhradský, Duben, Pácal – Blažek, Dopita, Lubina – P. Sýkora, Divíšek, Janecký – Jar. Kudrna, Mikeska, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.

Hráči Pardubic nepřekazili hokejistů Zlína oslavy 75. výročí založení klubu, lídr soutěže prohrál na ledě HC Hamé vysoko 1:6. Domácí rozhodli o výhře v přesilových hrách, v nichž vstřelili tři branky. Hvězdou zápasu se stal útočník Petr Leška, který zaznamenal dva góly a stejný počet asistencí.

Oba týmy začaly zostra, už ve druhé minutě se řítil do šance Lubina, kterého musel nedovoleně zastavit Mokrejš. Domácí se v oslabení ubránili a začali dorážet na brankáře Svobodu. Nejprve se ho pokusil překonat nejlepší zlínský střelec Balaštík, ale stejně jako o chvíli později Mokrejš s Vlachem, neuspěl. V deváté minutě si Hlinka vyměnil puk s Barinkou, jenže jeho tvrdá střela skončila jen na Svobodově vyrážečce.

Na druhé straně byl blízko k vedoucímu gólu Kolář, který však nedokázal ve vzduchu usměrnit puk za Murína. Potom už začala úřadovat první zlínská pětka. Balaštíka sice ještě Svoboda vychytal, ale v přesilovce se už Leška prosadil. Na modré čáře si počkal na Hamrlíkův pas a svůj nájezd suverénně proměnil. V 18. minutě měli domácí štěstí, protože po střele Janeckého skončil kotouč za brankovou čárou, ale sudí Turčan to nepostřehl a na pomoc si nevzal ani videorozhodčího.

V nástupu do druhé třetiny byli aktivnější hosté, Pištek však Murína nepřekvapil, a tak přišli opět na řadu Zlínští. Při hře čtyři na čtyři sklepl Leška ve středním pásmu puk Blaťákovi, který z pravé strany nekompromisně propálil Svobodu. Snížení měl na hokejce Dopita, ale Murín ve spolupráci se Zubíčkem nebezpečí odvrátil.

V polovině utkání putovali na trestnou lavici krátce po sobě Petr Sýkora s Divíškem a domácímu týmu se naskytla jedinečná příležitost ke zvýšení náskoku. Dlouho se zdálo, že se Pardubice ubrání, ale šest vteřin před návratem Sýkory po střele Lešky Svoboda přece jen kapituloval.

Ve 35. minutě přišli hosté o útočníka Dopitu, jemuž za protesty udělil rozhodčí Turčan dva osobní tresty a pro pardubického centra zápas skončil. I bez něj však jeho spoluhráči Murína překonali, po spolupráci s Průchou se v přesilové hře trefil Blažek. Vzápětí mohl snížit na rozdíl jediného gólu Divíšek, gólman Zlína však byl na místě.

Ve 42. minutě Zlín využil už třetí přesilovku, tentokrát se od modré trefil nejproduktivnější extraligový bek Hamrlík. Za necelé dvě minuty stihl v pádu vystřelit Jenáček a našel mezeru mezi Svobodovy nohy. Vysoké vítězství pečetil čtyři vteřiny před konce zblízka Barinka.

Ernest Bokroš (HC Hamé Zlín): „Chtěl bych poděkovat všem hráčům za perfektní výkon. Moc nám pomohli také fanoušci, kteří na stadionu vytvořili fantastickou kulisu. Jsem rád, že jsme výborným výkonem přispěli k oslavám 75. výročí založení klubu.“

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „Zápas se nám nepovedl. Propadli jsme ve všech činnostech, takže jsme zaslouženě prohráli. Nezbývá mi než poblahopřát Zlínu k vítězství.“