28. kolo, neděle 30.11.2003 od 17:00 hodin, Duhová aréna

Berani Zlín

Branky a nahrávky: 0:54 Divíšek (P. Sýkora), 2:01 M. Sýkora (Kolář, Koukal), 3:34 Kudrna (Mikeska), 25:16 Divíšek (Mudroch, Blažek) – 19:41 Weissmann (Hučko). Rozhodčí: Husička – Pešek, Bláha. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Diváci: 9184. Střely na branku: 37:25. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Zábranský, Podhradský, Pácal – Razingar, Dopita, Blažek – P. Sýkora, Divíšek, Mrázek – Kudrna, Mikeska, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.
Berani Zlín: Altrichter (4. Murín) – M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Zubíček, D. Nosek, Macholda, Hučko – Balaštík, Leška, Veselý – Barinka, Jenáček, Záhorovský – Okál, R. Pšurný, Mokrejš – Dubec, Vlach, Weissman – od 41. navíc M. Pšurný. Trenéři: Ernest Bokroš a Jaroslav Stuchlík.

Ve šlágru kola, který svedl proti sobě první tým extraligové tabulky se druhým, potvrdilo pardubické mužstvo roli favorita, porazilo Zlín 4:1 a prodloužilo sérii utkání bez prohry v normálním hracím čase na třináct zápasů.

Domácí, kteří nastoupili bez zraněných veteránů Lubiny a Janeckého a nemocného obránce Dubna, na svého tabulkového pronásledovatele vlétli od úvodního hvizdu rozhodčího a hned po 54 sekundách skončila jejich první útočná akce brankou. Trefil se Divíšek. Hosté se pak ani nestačili vzpamatovat a na začátku třetí minuty inkasovali podruhé. Snahu důrazných Koláře a Koukala dokončil snadnou dorážkou do odkryté klece Michal Sýkora.

Drtivý tlak domácích však nepolevoval a v polovině čtvrté minuty vyvrcholil třetím gólem. Po buly v útočném pásmu vypálil přesně švihem Kudrna a zlínský gólman Altrichter přepustil své místo Murínovi. Třetím gólem podobně jako minulou sobotu proti Slavii ale pardubické střelecké manévry skončily.

Lídr soutěže měl sice výraznou převahu, ale střelecky se už neprosazoval. Ani hosté neuspěli při přesilovce pěti mužů proti třem, která trvala 81 sekund. Nakonec se ale 19 sekund před první sirénou přece jen dočkali. Nepozornost domácích obránců potrestal Weissmann.

Úvod druhé třetiny patřil Zlínu, jehož hráči přidali na důrazu a zatlačili pardubické hráče do defenzívy. Ta trvala jen pět minut, než domácí dostala do tempa další přesilovka, kterou využil znovu Divíšek. Hosté ale nerezignovali, hráli otevřenou hru, a tak mělo utkání zásluhou obou celků vysoké tempo.

Mírnou převahu si nadále drželi domácí, ale chyběly vyložené gólové šance. Zajímavá situace nastala ve 44. minutě, kdy po Leškově střele zazvonila tyčka Svobodovy branky a sudí Husička se, aniž by se hosté dožadovali gólu, odjel podívat na videozáznam. Ten mu však potvrdil, že kotouč nebyl za čárou.

Obraz hry jakoby kopíroval předchozí třetinu, domácí polevili v tempu, ale vývoj utkání měli pevně pod kontrolou. Hostům ke korigování výsledku nepomohly ani tři přesilovky v závěrečné třetině, během kterých se Zlín téměř nedostal k přímému ohrožení pardubického brankáře.

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „Mužstvo hrálo výborně, pouze za stavu tři nula hráči trochu polevili. Jinak jsme dobře bránili, kombinace ale hráči někdy až příliš přeháněli, mohly být jednodušší. Utkání jsme měli pod kontrolou.“

Ernest Bokroš (HC Hamé Zlín): „Rozhodl začátek utkání, kdy jsme v prvních minutách dostali tři góly, a to ovlivnilo průběh zápasu. Nebyli jsme důrazní a nechali domácím příliš prostoru. Z naší strany to dnes nebylo nic moc, Zlín umí hrát lépe.“

Vzájemné zápasy 2003/2004
14.9.03 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 4:2