15. kolo, neděle 19.10.2003 od 17:00 hodin, Zimní stadion Luďka Čajky
Berani Zlín

Branky a nahrávky: 9:31 Balaštík (Hamrlík), 24:00 Jenáček (Barinka), 35:37 Jenáček (Zubíček), 37:42 Okál (Vlach) – 53:37 Lubina. Rozhodčí: Mikula – Čech, Machálek. Vyloučení: 10:8, navíc Divíšek 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 6311. Střely na branku: 37:36. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
Berani Zlín: Murín – Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Zubíček, D. Nosek, Macholda, Hučko, Vlček – Balaštík, Leška, Veselý – Barinka, Jenáček, Weissmann – Okál, Vlach, Mokrejš – Karný, M. Čech I, Záhorovský. Trenéři: Ernest Bokroš a Jaroslav Stuchlík.
Dynamo Pardubice: Barek (41. Hylák) – Podhradský, Mudroch, Čáslava, Pácal, A. Novotný, Duben – Kudrna, Dopita, Lubina – P. Sýkora, T. Divíšek, Janecký – F. Mrázek, Mikeska, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha, od 41. navíc Razingar. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.

Pardubičtí hokejisté nepotvrdili na zlínském ledě roli lídra soutěže a prohráli 1:4. Dvě branky domácích vstřelil útočník Martin Jenáček, slovenský brankář Igor Murín poté přišel o blížící se premiérové čisté konto až v 54. minutě po trefě Ladislava Lubiny.

Oba celky nastoupily se čtyřmi útočnými formacemi a od začátku předváděly rychlý hokej. Hned v první minutě napřáhl Leška, ale hostující gólman Barek, který opět nahradil zraněného Svobodu, jeho střelu vytěsnil patou do bezpečí. V osmé minutě chyboval za vlastní bránou zlínský bek Nosek, ale Dopita se proti uzdravenému Murínovi neprosadil. Nevedlo se ani Pácalovi, jehož pokus skončil na tyčce, Sýkorův samostatný nájezd skončil u pozorného Murína.

Zlínští odpověděli Balaštíkem, který usměrnil Hamrlíkovu střelu od modré čáry do pardubické sítě a vstřelil třináctou branku v sezoně. Další branku měl na hokejce Okál, ale Barek byl proti i při Mokrejšově dorážce.

Po přestávce nastoupili hosté s odhodláním co nejdříve vyrovnat a vytvořili si mírný tlak. Jenže ve 24. minutě vyškolil pardubickou obranu Barinka a Jenáček se po jeho nahrávce nemýlil. Ani dvoubrankové manko hosty nepoložilo a dál dobývali Murínovu bránu. Ale zlínský gólman postupně zlikvidoval střely Mrázka, Sýkory i Dopity.

Zlín se postupně vymanil z tlaku a přidal třetí branku, když ve hře čtyři na čtyři tísněný Jenáček jemně směnil směr Zubíčkovy rány a Barek neměl šanci. Ve 38.minutě se Zlínští radovali počtvrté, po Vlachově vyhraném vhazování se bez přípravy trefil Okál.

O deset minut později zmařil veškeré pardubické naděje Divíšek, který píchl do břicha Zubíčka a rozhodčí Mikula ho poslal do šatny. V pětiminutové přesilovce domácí trefovali jen konstrukci Hylákovy klece, Balaštík nastřelil břevno, střela obránce Hamrlíka skončila na tyči. Hosté se přece jen branky dočkali, v přesilovce se trefil Lubina a překazil Murínovi myšlenky na první čisté konto v české extralize.

Jaroslav Stuchlík (HC Hamé Zlín): „Poučili jsme se ze zápasu v Českých Budějovicích, kde jsme nastoupili bez respektu k soupeři a to se nám nevyplatilo. Tentokrát to bylo jiné, hráči bojovali a bylo na nich vidět, že touží po výhře víc než hosté. Klíčovým momentem bylo, že se Pardubice v první třetině nedostaly do vedení. Měli jsme štěstí, protože Pácal trefil tyčku. Díky disciplíně a výbornému výkonu gólmana Murína jsme nakonec utkání zvládli.“

Jiří Seidl (HC Pardubice): „Nehráli jsme moc dobře. Zápas se zlomil ve druhé třetině, když jsme si vytvořili mírnou převahu, ale nedůrazností a neschopností dostávali z protiútoků branky. Blahopřeji Zlínu k výkonu a k zisku tří bodů.“

Vzájemné zápasy 2003/2004
14.9.03 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 4:2