Tipsport extraliga ledního hokeje, 11. kolo, pátek 10.10.2003, Duhová aréna

České Budějovice

6:0
1:0, 2:0, 3:0
Branky a nahrávky: 15:08 Pištek (Mikeska), 20:57 Pištek (Jaroslav Kudrna), 29:48 Janecký (P. Sýkora), 43:45 Kudrna (Mudroch, Lubina), 49:15 T. Blažek (M. Sýkora), 58:03 P. Sýkora (Janecký, Divíšek). Rozhodčí: Bolina – Dědek, Chytil. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 7495. Střely na branku: 39:24. Průběh utkání: 6:0.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Pácal, A. Novotný, Duben, Podhradský, Pištek – Jaroslav Kudrna, Blažek, Lubina – P. Sýkora, Divíšek, Janecký – Mrázek, Dopita, Mikeska – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.
České Budějovice: J. Kučera (22.–22. Hudáček) – R. Suchánek, Kotaška, Jasečko, Mucha, Jindra, Babka – Sailer, Turek, Rob – Šimánek, Kristek, Bělohlav – Vondrka, P. Kaňkovský, Hřebejk, od 41. navíc Ondřej, Škoda, Květoň. Trenéři: Jaroslav Pouzar a Vladimír Caldr.

V pardubické Duhové aréně hrál první s posledním. Domácí nastoupili bez zraněného Zábranského a jeho místo v obraně zaujal „nadbytečný“ třináctý útočník Pištek. Ten se nakonec stal hvězdou utkání, neboť se trenérovi za důvěru odvděčil dvěma pěknými góly.

Střetnutí mělo jen průměrnou úroveň. Poslední celek tabulky nebyl lídrovi soutěže vážným soupeřem, k jeho cti ale patřilo, že nehrál vyloženě defenzivně. Domácí byli od začátku aktivnější, ale jejich hře chyběla přesnější koncovka. V 10. minutě zastavila Kudrnovu střelu tyčka a vzápětí pardubickým nevyšla ani přesilovka po vyloučení Suchánka.

V 16. minutě se ale přece jen domácí prosadili. Z pozice obránce najel na přihrávku Mikesky Pištek a prostřelil gólmana Kučeru. Těsně před koncem úvodního dějství byl pak vyloučen domácí Novotný a sedm vteřin před jeho návratem po změně stran ujel všem znovu Pištek a dal druhý gól lídra tabulky.

Pak došlo ke kuriózní situaci. Kučeru v brance vystřídal ve 22. minutě Hudáček, jenže po pěti vteřinách pobytu na ledě musel na ošetření, protože dělovka Michala Sýkory skončila na jeho masce a uvolněný drát mu způsobil zranění.

V polovině utkání se střeleckého úspěchu dočkal i pardubický veterán Janecký, který po kombinaci s Petrem Sýkorou potřetí pokořil brankáře Jihočechů. Pardubičtí hráli jak potřebovali, měli neustálou převahu a několikrát zbytečně útočné akce překombinovali.

Do poslední třetiny nastoupili domácí bez Dopity, ale nadále s herní převahou, kterou vyjádřili hned po chvíli pěknou kombinací po ose Lubina, Mudroch, Kudrna. Také pátý gól Pardubic zařídila první pětka a byl vyjádřením jasné převahy domácích. Ti proměnili závěr utkání v exhibici, kterou brankově dovršil střelou zpoza obránce Petr Sýkora v 59. minutě.

Pardubice se tak mohly radovat nejen z toho, že si v tabulce udržely tříbodový náskok před pražskou Spartou, ale také z letošní první vychytané nuly svého gólmana Adama Svobody.

Jiří Seidl (HC Pardubice): „Hráli jsme dost trpělivě a nedali jsme soupeři moc šancí, aby jezdil do brejků, což se nám vyplatilo. Dost puků jsme pochytali ve středním pásmu a z toho jsme pak přecházeli do přečíslení, a to rozhodlo o výsledku. Dopita nedohrál kvůli zranění kotníku a uvidíme zítra, co to s ním udělá.“

Vladimír Caldr (HC České Budějovice): „Připravovali jsme se na to, jak přežít tlak Pardubic v první třetině bez úhony. To jediné se nám podařilo. Po individuální chybě a gólu soupeře v naší přesilovce se nám ale hra zhroutila.“