9. kolo, pátek 3.10.2003 od 18:00 hodin, Duhová aréna

Litvínov

Branky a nahrávky: 10:13 P. Sýkora (Divíšek), 18:50 A. Novotný (Jaroslav Kudrna), 34:27 Mrázek (Dopita, Zábranský), 35:09 Kolář (Koukal), 35:46 P. Sýkora (Divíšek), 37:33 Mrázek (Dopita, Jaroslav Kudrna) – 25:03 L. Havel (Bombic). Rozhodčí: Haškovec – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7854. Střely na branku: 38:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Pácal, A. Novotný, Duben, Podhradský, Zábranský – Razingar, Mikeska, Lubina – P. Sýkora, Divíšek, Janecký – Jaroslav Kudrna, Dopita, Mrázek – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.
Litvínov: Pinc (36. Mařík) – Martínek, Hranáč, Poživil, Kroupa, Bombic, Ťupa, Rebolj – Balázs, Rolínek, Klobouček – Trávníček, T. Martinec, Gombár – L. Havel, V. Hübl, Prorok – Kašpar, L. Říha, Kubinčák. Trenéři: František Výborný, Pavel Hynek a Jaroslav Hübl.

Pardubičtí hokejisté si chtěli udobřit diváky po úterní prohře v prodloužení se Vsetínem a vítězstvím 6:1 nad Litvínovem se jim to povedlo. Od úvodní minuty se lídr tabulky vrhl na soupeře s velkou chutí, ale přestože měl herně navrch, zápas se v jeho prospěch definitivně zlomil až v závěru druhé třetiny. Domácí v něm nastříleli čtyři branky.

Oba celky nastoupily bez svých opor Blažka a Žemličky, ale více to bylo znát na straně hostů. V pardubickém dresu se poprvé v této sezoně objevil uzdravený Mikeska a v centru prvního útoku si vedl velmi dobře.

Domácí ve velkém tempu zatlačili soupeře do defenzivy, ale v 6. minutě je zachránila tyčka po střele Hübla. Jen díky Pincovi se skóre měnilo až po polovině úvodního dějství, kdy se dokonce v oslabení trefil Petr Sýkora. Před závěrem třetiny se do role kanonýra pasoval ještě obránce Novotný a zajistil Pardubicím dvougólový náskok.

Ve 26. minutě se poprvé a naposledy radovali hosté. Pardubičtí trochu podcenili akci Havla a ten v pádu propasíroval kotouč skrz nohy Adama Svobody. Tlak domácích přesto narůstal a od efektivního zakončení častokrát dělily pardubické hráče jen centimetry.

Ve 35. minutě odstartoval Mrázek gólovou smršť svého týmu, který během 186 vteřin nastřílel čtyři góly a po tom pátém v pořadí vyhnal Pince na střídačku. Pěkné akce Pardubic postupně zakončili Mrázek, v přesilovce Kolář, po dalším úniku Petr Sýkora a znovu Mrázek.

Litvínov ani za nepříznivého stavu nehrál vyloženě defenzivně a stále ohrožoval Svobodu. V jeho dresu hýřil aktivitou hlavně Rolínek, který je v týmu na hostování právě z Pardubic.

V závěrečné třetině tempo zvolnilo, vedoucí celek tabulky kontroloval hru, ale Mařík měl nadále dost práce. Vyznamenal se v 53. minutě, kdy kryl Dopitovu jedinečnou šanci. Poklidný průběh této třetiny rozčeřily jen poslední minuty, kdy se u Svobodovy branky strhla mela, do níž se zapojil i jinak klidný pardubický gólman.

Jiří Seidl (HC Pardubice): „Vzali jsme si ponaučení z minulého utkání a bylo to znát zejména v nasazení a pohybu. Čekali jsme, že soupeř bude hodně bránit, ale my jsme dali rozhodující góly z brejků a o to nás to víc těší.“

Jaroslav Hübl (HC Chemopetrol Litvínov): „Nezopakovali jsme výkon ze zápasů proti Spartě a Třinci, kdy jsme výborně bránili, plnili taktické pokyny a dokázali z protiútoků zakončovat. Dneska jsme v tom propadli a domácí zaslouženě vyhráli.“

Vzájemné zápasy 2003/2004
3.10.03 Dynamo Pardubice – Litvínov 6:1