Tipsport extraliga ledního hokeje, 3. kolo, úterý 16.9.2003, Městský zimní stadion

Rytíři Kladno

1:3
1:0, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: 19:49 Kruliš (Gardoň, V. Bílek) – 35:19 Průcha (Koukal, Kolář), 46:32 T. Divíšek (M. Sýkora, P. Sýkora), 51:50 Průcha (Pácal). Rozhodčí: Husička – Pospíšil, Pácal. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. Diváci: 3287. Střely na branku: 23:34. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Rytíři Kladno: Orct – Kruliš, Malena, Zeman, J. Dlouhý, V. Čech, Kasík – Kalla, Gardoň, Klimt – V. Bílek, J. Štefanka, M. Hořava – Kysela, Pazourek, Jankových – od 28. navíc Horna. Trenéři: Zdeněk Müller, Vladimír Evan a Petr Tatíček.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Zábranský, A. Novotný, Duben, Podhradský, Pácal – J. Kudrna, T. Blažek, Janecký – P. Sýkora, Divíšek, Dopita – Razingar, Mrázek, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.

Kladenský nováček nestačil ve třetím kole hokejové extraligy na domácím ledě na finalisty předchozího ročníku z Pardubic. Středočeši sice gólem z poslední minuty druhé třetiny vedli, pak ale k obratu zavelel svým prvním gólem reprezentační útočník Petr Průcha, který pak v závěru pečetil výsledek druhou trefou na 3:1.

Kladenský trenér Müller měl před utkáním plnou hlavu starostí. K dlouhodobě zraněným či nemocným Špeldovi, Chatrnúchovi a Zajícovi přibyli po zápase se Vsetínem Lažo a po střetnutí se Spartou i Havel. Domácí proto vyrukovali s taktikou spoléhat se na perfektní defenzivu, uspávací taktiku a podnikat rychlé kontry. Dlouho se Kladnu tento herní systém dařil. Pardubice, v jejichž řadách chyběli pouze zranění Lubina a Mikeska, působily unaveným dojmem a jedinou světlou výjimkou byla Koukalova řada, která nakonec i zápas rozhodla.

V první třetině bylo šancí málo, tu největší si vypracovali domácí, když se při oslabení řítili ve třech na jediného obránce, ale koncovku nezvládli. Až těsně před koncem Podhradský trefil tyč domácí branky, ale prakticky z protiútoku jedenáct vteřin před sirénou poslal Kruliš do vedení domácí.

Po změně stran měli Středočeši téměř dvouminutovou výhodu dvou hráčů na ledě, ale Adama Svobodu téměř vůbec neohrozili. Pardubičtí se podobně „činili“ při čtyřminutové přesilovce pět na čtyři. Pak osud zápasu vzala do svých rukou Koukalova řada. Při přesilovce roztočila kolotoč před kladenskou brankou a Průcha srovnal krok.

Gardoň mohl na začátku třetí třetiny opět převážit misky vah na stranu domácích, ale pardubický gólman byl proti. Další výhoda při přesilovce domácích se nakonec změnila v nevýhodu, protože při vyloučení Průchy ujel Sýkora, jeho střelu Orct ještě stačil zlikvidovat, ale na dorážku Divíška byl již krátký. Hosté se dostali do herní pohody, kterou zužitkoval střelecky disponovaný Průcha.

Zdeněk Müller (HC Rabat Kladno): „Při oslabení jsme dvě třetiny hráli velice dobře. Paradoxně se zápas zvrátil při naší přesilovce, kdy jsme se dopustili chyby při rozehrávce. S výkonem jsem sice spokojený, ne však s výsledkem. Při velké absenci útočníků zvažujeme, že bychom získali další hráče na střídavý start, protože s deseti ofenzivními hráči se extraliga hrát nedá.“

Miloš Říha (HC Pardubice): „Domácí zaplatili nováčkovskou daň. Do zápasu jsme vstoupili aktivně, ale pak jsme se nechali ukolébat hrou domácích. Náš herní projev nebyl nijak výrazný, ale zlepšujeme se již alespoň v obranné fázi. Stále hledáme optimální sestavu. Musím pochválit výkon Adama Svobody i velice efektivní hru Koukalovy řady.“