2. kolo, neděle 14.9.2003 od 17:00 hodin, Duhová aréna

Berani Zlín

Branky a nahrávky: 8:09 Lubina (Duben, M. Sýkora), 29:29 M. Sýkora (Koukal), 38:52 Razingar (Novotný), 59:46 P. Sýkora (M. Sýkora) – 0:29 Balaštík (Leška, Hamrlík), 46:07 Balaštík (Blaťák). Rozhodčí: Kolísek – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 7124. Střely na branku: 39:31. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Duben, Čáslava, Zábranský, Podhradský, Pácal, Novotný – Kudrna, Blažek, Lubina – P. Sýkora, Dopita, Divíšek – Mrázek, Razingar, Pištek – Kolář, Koukal, Janecký. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.
Berani Zlín: Altrichter – Hamrlík, Blaťák, Macholda, Zubíček, Tesařík, Nosek, Vlček, Hučko – Balaštík, Leška, Veselý – Barinka, Vlach, Mokrejš – Okál, Čech, Weissmann – Záhorovský, Zagrapan, Jenáček. Trenéři: Ernest Bokroš a Jaroslav Stuchlík.

Hokejisté Pardubic proměnili své úvodní vystoupení v domácím prostředí ve výhru nad Zlínem 4:2 a tím i v první bodový zisk. Jeden z hlavních favoritů soutěže tak nenapodobil obhájce titulu z pražského Edenu, který zůstal po druhém kole bez bodu. Na výhře Východočechů měl velkou zásluhu kapitán Michal Sýkora, jenž si připsal tři kanadské body za gól a dvě asistence.

Zápas byl od počátku tuhým bojem, do něhož domácí vstoupili bez nemocných Mudrocha a Průchy. Hosté se již po 29 sekundách ujali vedení, když Balaštík překonal Svobodu z první větší šance. Naopak Pardubičtí se pomalu rozehrávali a do tempa je dostala až přesilovka na konci čtvrté minuty. Na gólové vyrovnání si museli domácí počkat až do deváté minuty, kdy se trefil Lubina. Dostat favorita do vedení mohl Petr Sýkora, ale jeho střelu zastavila tyčka. Zlínští se soustředili na obranu a rychlé brejky, což byla taktika, která na nesehrané Pardubice platila.

Svoboda však byl pozorný a jeho výkon podpořil i starší z bratrské dvojice Sýkorů, jenž proměnil Koukalovu perfektní přihrávku v gól. Blízko k vyrovnání byl Mokrejš, ale na strážce domácí svatyně nevyzrál ani on. Před více než sedmi tisícovkami diváků se předvedla i nová slovinská akvizice v týmu Východočechů Razingar, jenž projel celé hřiště a přidal třetí branku svého celku.

Hosté se snažili snížit a zvýšeným důrazem nutili domácí hokejisty k velké pozornosti. Jejich snahu však nabouralo pětiminutové Hučkovo vyloučení, při němž držel zlínský prapor brankář Altrichter. Hostujícího beka navíc po dvou minutách následoval na trestnou lavici domácí Divíšek a hrálo se tak ve čtyřech. Více prostoru na ledě vyhovovalo Zlínu a Balaštíkovi se podařilo snížit. Při závěrečné power play nicméně Petr Sýkora výhru Pardubic zpečetil.

Jiří Seidl (HC Pardubice): „Vítězství si ceníme, bylo zasloužené, i když bylo utkání hodně vyrovnané. V naší hře to stále ještě není ono, vázla naše kombinace zejména v obraně. Zlepšilo se však nasazení do hry.“

Ernest Bokroš (HC Hamé Zlín): „I přesto, že jsme prohráli, jsem spokojený s předvedenou hrou. Škoda, že jsme se nevyvarovali malých chyb v závěrečné třetině. To rozhodlo o vítězství domácích.“

Vzájemné zápasy 2003/2004
14.9.03 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 4:2