Pardubice vezou ze Zlína tři body. Bohužel také zraněného Lašáka

11.10.2005 | Jan Hrabal

Branka Andreje Novotného z 18. minuty rozhodla o vítězství HC Moeller Pardubice ve Zlíně. Východočeši po čtyřech utkáních bez vítězství si na ledě Hamé připisují důležité tři body. Řádně černou kaňkou je zranění brankáře Jána Lašáka ve 32. minutě, po němž byl odvezen do pardubické nemocnice. Jeho nástupce Martin Růžička, který si prožil náročný debut v extralize, neinkasoval.

13. kolo, úterý 11.10.2005 od 17:00 hodin, Zimní stadion Luďka Čajky
Berani Zlín

Branka a nahrávky: 17:53 Novotný (Mikeska, Rolínek). Rozhodčí: Šindler – Pešek, Šátava. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:1. Diváci: 4542. Střely na branku: 41:27. Průběh utkání: 0:1.
Berani Zlín: Murín – Hamrlík, Blaťák, Houdek, Galvas, Vosátko, Zubíček, Nosek, Malinský – Rachůnek, Král, Melenovský – Barinka, Kovář, Pištek – Okál, M. Čech, Záhorovský – Mokrejš, Kristek, Jenáček. Trenéři: Ernest Bokroš a Jaroslav Stuchlík.
Dynamo Pardubice: Lašák (32. M. Růžička) – Snopek, Čáslava, Novotný, Kántor, Linhart, Mudroch, Havíř, Vágner – Mrázek, Hlinka, Korhoň – Kolář, Mikeska, Rolínek – Tvrdík, Koukal, Lubina – Cetkovský, Klouda, Šeda. Trenéři: Vladimír Martinec a Jiří Šejba.

První a poslední branku vstřelil Novotný

Úvodní část zápasu diváky příliš ze sedadel nezvedala, oba týmy nepředváděly hokej hodný finalistů loňského play off. Domácí si během dvaceti minut nevypracovali žádnou šanci, hosté na tom nebyli o mnoho lépe. V 16. minutě měl příležitost Kolář, ale puk skrz Murína neprotlačil. Gólový moment přišel v 18. minutě – Mikeska za brankou vymyslel přihrávku na Novotného a Murín na ránu z několika kroků nestačil zareagovat.

Lašák zápas nedochytal

K mírnému zlepšení úrovně hry došlo po přestávce. V gólové šňůře mohl pokračovat Vosátko, skončilo však jen u vyjetí před Lašáka a bekhendové střely. Vyrovnání měl na holi Blaťák – rána z velké dálky skončila na pardubické tyčce. Ve 30. minutě propásl chvilku volnosti před pardubickou brankou Melenovský a chvíli nato zápas skončil pro hostujícího gólmana. Na ležícího Lašáka spadl Pištek a do branky Pardubic putoval osmnáctiletý Růžička. Medvědi jej však do přestávky příliš neprověřili, protože obrana Pardubic fungovala bezchybně. Domácím to nešlo kombinačně ani střelecky, Moelleru stačilo vyhazovat puky.

Růžička udržel čisté konto

Drtivý tlak směřující k vyrovnání se v podání HC Hamé nekonal. Hosté pokračovali v kopírování obvyklé taktiky Medvědů a dařilo se jim to nadmíru. V kombinaci s napadáním až u domácího gólmana vytvořili soupeři neřešitelný úkol – probít se až k Růžičkovi. Skóre se mohlo pohnout nejprve na druhé straně, po nedorozumění domácí obrany nedokázal Lubina zasunout puk do poloprázdné branky. Postupem času Pardubičtí přitvrdili, sudí Šindler však vylučoval jen výjimečně. Zápas dospěl do power play, kterou domácím vylepšil krosčekem Čáslava. Mladý Růžička nakonec pochytal všechny rány a s Lašákem se podělil o čistý štít mistrovského týmu.

Medvědi před šestizápasovou šňůrou nezahráli před vlastním publikem vůbec dobře a Pardubicím podlehli 0:1. Možnost navázat na vítězství ve Zlíně mají Pardubičtí tento pátek, kdy zajíždí do Karlových Varů.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): „Klíčem k celému zápasu byla první třetina, která byla z naší strany asi vůbec nejhorší v úvodní čtvrtině soutěže. Pak jsme se sice začali snažit, ale Pardubice nás dobrou defenzivou nepouštěly do šancí. Lašákova náhradníka jsme moc neprověřili. Hráči sice měli za úkol více střílet, ale neplnili to.“
Jiří Šejba (Pardubice): „Dneska účel světil prostředky. Hráli jsme ze zabezpečené obrany a vyráželi do přečíslení. Myslím si, že jsme porazili Zlín jeho vlastní hrou. Lašákovo zranění kotníku není tak vážné, jak se zdálo. Do pátku by měl být v pořádku. Mladý Růžička chytal s velkým přehledem.“
Vzájemné zápasy 2005/2006
11.10.05 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 0:1