30.10.2011
(HoH)

Vzhůru do Prahy! Pardubice hrají odpoledne na ledě Sparty

PARDUBICE — Pardubičtí hokejisté se nezastaví. I dnes na ně čeká náročný souboj v Tipsport extralize. Východočeši hrají od 15.40 hodin v pražské Tesla Areně, v rámci 17. extraligového kola změří síly s pražskou Spartou.

2011/2012, 17. kolo: HC Sparta Praha – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
  • Sparta připravila výhrou 6:2 v Pardubicích zatím nejvyšší porážku Východočechů v této sezoně.
  • Pardubice v deseti zápasech v řadě střídají prohry a výhry, Sparta má tuto bilanci poloviční. Protože oba celky v pátek prohrály, tak se jedna ze šňůr určitě dnes přeruší.
  • Martin Růžička by měl odchytat stý zápas v extralize.
  • Zápas má stanovený začátek v netradiční čas: 15.40 hodin.
Neděle 30. října 2011 od 15.40 hodin, Tesla Arena

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice v pátek prodloužili známou sinusoidu. Dlouho se zdálo, že Karlovy Vary si přijely do Pardubic pro pohodové vítězství. Po dvou třetinách vedly 3:0… Jenže pak Pardubice spustily obrovský uragán, ve třetí třetině třemi brankami vyrovnali a sahali po výhře. Ta se nakonec nekonala, a tak Východočeši brali pouze bod.

„Jak jsme odehráli třetí třetinu, tak se hraje o body, ale takhle musíme hrát celých šedesát minut. Doufám, že to přeneseme do dalšího zápasu,“ řekl trenér hokejistů Pardubic Pavel Hynek.

Pardubice se dlouho trápily, přes snahu se jim nedařilo gólově zakončit. Až ve třetím dějství i díky změnám v sestavě zařadily raketový pohon a ze zdánlivě jasného zápasu udělaly nevšední podívanou.

Hokejistům Pardubic hodně pomohla dvojice Robert Kousal – Jan Buchtele. Tihle dva mladíci postoupili do druhé formace k Martinu Bartekovi a dvěma góly snížili na rozdíl dvou branek. Jan Starý pak při ohnivém finiši rozpoutal remízový požár čtvrt minut před koncem základní hrací doby.

„Mladíci začali ve složení, které se měnilo. Čtvrtá formace v první třetině inkasovala druhou branku, když jsme stahovali hru, tak Jan Buchtele s Robertem Kousalem chodili na led za ‚Koukalovce‘ a odvedli dobrý výkon,“ doplnil kouč Pardubic.

Zda takhle nastoupí Pardubice i na ledě Sparty, těžko říci. Každopádně Východočeši teď pro změnu touží prodloužit sérii výher a porážek… Pardubice se však i pro tento duel nemohou spolehnout na Radovana Somíka, jenž vinou natrženého svalu je na dva měsíce mimo hru.

Pražané v této sezoně potvrzují zlepšené výsledky, fuč je tým, který se nakonec neúspěšně potácel na hraně postupu do předkola play off. Sparta letos válí, v Pardubicích vyhrála o čtyři branky a má o tři body více jak Východočeši.

V pátek se ale Spartě nevedlo, v Liberci prohrála 4:5, přestože vedla o dvě branky. Sparta si tak po 24 dnech nepřipsala ani bod. „Utkání se mi nehodnotí lehce, protože do 49. minuty jsme ho měli pod kontrolou. Soupeř ale výsledek otočil. Zápas měl vše, co k hokeji patří. Chtěl bych poblahopřát soupeři, že to nezabalil za nepříznivého stavu,“ hodnotil prohru ve vyprodané Tipsport areně asistent trenéra Sparty Richard Žemlička.

Sestavy z minulého utkání

HC Sparta Praha Pöpperle – Milam, Sersen, Hanzlík, Krstev, Kučný, Philipp, Husák – Tenkrát, Broš, I. Rachůnek – Pacovský, Bližňák, Ton – Treille, Foster, Lapšanský – Přibyl, Žalčík, T. Rachůnek.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Růžička – Kolář II, Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Nakládal – Starý, Koukal, Kolář I – Somík, Elkins, Bartek – Sim, Rákos, Kousal – Buchtele, Zohorna, Radil.

Představení soupeře

Oficiální název klubu: HC Sparta Praha, a. s.
Adresa: HC Sparta Praha a. s., Tesla Arena, Za Elektrárnou 419, 170 00 Praha 7

E-mail: office@hcsparta.cz
Telefon, fax: 266 727 454, 224 232 251

Rok založení klubu: 1903
Klubové barvy: modrá, žlutá a červená v kombinaci s černou a stříbrnou
Kapacita stadionu: 14 500 míst
Mistr ligy: osmkrát (1952/1953, 1953/1954, 1989/1990, 1992/1993, 1999/2000, 2001/2002, 2005/2006, 2006/2007)
V nejvyšší soutěži: od roku 1936 do roku 1950, od roku 1951
Názvy klubu: 1948 – Sokol Sparta, 1949 – Sokol Bratrství Sparta, 1951 – Sokol Sparta Sokolovo, 1953 – Spartak Praha Sokolovo, 1965 – Sparta ČKD Praha, 1990 – HC Sparta Praha

2011/2012 0 – 0 – 0 – 0 – 1 2:6 2:6
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).