Veteráni napodobili své následovníky a také porazili Plzeň

21.1.2013 | (HoH)

PARDUBICE — Necelá polovina diváků extraligového utkání mezi Pardubicemi a Plzní se zůstala podívat na veteránský duel obou soupeřů. Ten ovládly Pardubice po výhře 6:2.

Fanoušci, kteří si rádi užijí lední hokej plný zajímavých kombinací a fines, mohli jásat. Zhruba čtyři tisíce diváků vidělo ve veteránském duelu hokej v celé jeho kráse. Už třeba úvodní branka Jiřího Šejby byla parádní: získal kotouč a po rychlé kličce jej pověsil pod břevno.

„Byl to parádní zápas, jsem moc rád, že jsme si mohli zahrát tento veteránský zápas s kluky z Plzně. Bylo vidět, že jsme si nic nedomlouvali, ostatně tomu odpovídá i výsledek střetnutí,“ řekl Jiří Šejba.

Úsměvy po zápase nešetřil ani Otakar Janecký. Ten prokázal, že jeho ladné bruslení jej po skončení aktivní kariéry rozhodně neopustilo. „Ale nohy ztěžkly!“ smál se a připojil názor, proč se oba týmy nedohodly na obvyklé plichtě: „My jsme čekali na prodloužení, najednou Martin Bartek dal gól a utíkali jsme se převlékat, nic jsme si nestihli říci!“

Zápas si v dresu Plzně užil i ředitel Tipsport extraligy Josef Řezníček. „Bylo to velmi příjemné, nedávno jsem hrál veteránský zápas v Minsku. Neděli v Pardubicích jsem si užil, v pondělí ale musím do práce,“ řekl s úsměvem rodák z Plzně, který nastoupil k 1035 zápasům Tipsport extraligy.

Utkání veteránů, neděle 20. ledna 2013 od 20.00 hodin, ČEZ Arena Pardubice:
HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE – HC ŠKODA PLZEŇ 6:2 (2:0, 1:1, 3:1).
Branky a nahrávky:
7:49 Šejba (Janecký, Musil), 9:35 Heřman (Czerlinski), 25:47 Czerlinski (Rohlík, Jančařík), 36:10 Blažek (Zadina), 38:30 Musil (Levinský, Janecký), 40:40 Vršanský (Blažek, Semonský) – 15:18 Bartánek, 29:04 Špaček. Diváci: 4000. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 6:2.

REPON
Pekařství Frydrych