Ty Wishart byl vyloučen nesprávně, nebude dále trestán

7.10.2017 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Hokejový klub Dynamo Pardubice obdržel v sobotu dopoledne report o vedení utkání s Olomoucí, v němž byl do konce zápasu vyloučen Ty Wishart za zásah do oblasti hlavu a krku.

Podle tohoto dokumentu byl pardubický zadák vyloučen neprávem: „Nesprávně posouzená situace Tye Wisharta za zásah do oblasti hlavy a krku s uděleným trestem na pět minut a do konce utkání. Domácí hráč s rukama dole a vzpřímenou postavou zahradí cestu tělem u mantinelu Jiřímu Ondruškovi, který má puk a nevěnuje se situaci před sebou a narazí do domácího hokejisty.“

„Toto stanovisko se naprosto shoduje s naším, i my jsme se domnívali, že se jednalo o čistý hit. Ty by neměl být dále trestán, můžeme jej tedy využít pro nedělní utkání v Litvínově,“ informoval generální manažer Dušan Salfický.

Příspěvek sdílený HC Dynamo Pardubice (@hcpce),