Rostislav Marosz: První dojem je dobrý

10.10.2017 | Jan Hrabal

PARDUBICE — V tak trochu akci „kulový blesk“ se proměnil příchod Rostislava Marosze do Pardubic. Třinecký centr přijel na východ Čech již v úterý odpoledne a ihned se zapojil do přípravy A týmu. Se svými novými spoluhráči absolvovali odpolední tréninkovou jednotku. Dle svých slov již natěšeně vyhlíží nedělní start v Hradci Králové.

„První dojem je dobrý. Pozdravil jsem se s novými spoluhráči, některé jsem znal z dřívějška. Ještě jsem si nestihl prohlédnout zázemí Tipsport areny, ale vše vypadá v pohodě, v kabině je dobrá nálada. Jsem rád, že jsem tady, doufám, že pomohu Dynamu vzhůru. Své angažmá zde beru jako výzvu,“ řekl po skončení prvního pardubického tréninku šestadvacetiletý útočník.

První kontakty o možnosti jeho příchodu do Pardubic proběhly v minulém týdnu, jednání nabrala na obrátkách během pondělí s tím, že o den později oba kluby dořešily podmínky hostování do konce kalendářního roku.

„Zhruba o půl dvanácté mi zavolal pan Marek, že je vše hotové, sbalil jsem si věci, dal si oběd a vyrazil do Pardubic. V jeho slov jsem cítil mnoho pozitivního, myslím si, že i on má velikou zásluhu na tom, že jsem tady. Budu chtít nezklamat jeho i pardubické fanoušky. Budu se snažit být přínosem pro celý tým,“ nechal se slyšet Rostislav Marosz.

Příspěvek sdílený HC Dynamo Pardubice (@hcpce),

Moc dobře si uvědomuje, že bude oblékat dres týmu, který patří k nejnavštěvovanějším v Tipsport extralize. Vnímá tradici pardubického hokeje nejen v celém východočeském regionu. „Pardubice jsou hokejové město, fanoušci zde chodí ve velkém počtu, moc se těším na to, že si zde zahraji,“ řekl.

Součástí dohody mezi Dynamem i Oceláři je ujednání, že Rostislav Marosz nesmí zasáhnout do vzájemného utkání v tento pátek. „Samozřejmě mě to mrzí, ale tak se dohodly kluby a mně nezbývá nic jiného než ji respektovat. Přichystám se na neděli, a půjdu na to později,“ pousmál se šikovný centr.

„Velké osobní cíle si nedávám. Jsem tady, abych pomohl celému mužstvu a potom se svezou i jednotlivci. Budu se snažit hrát co nejlepší hokej a být přínosem pro celý mančaft,“ uzavřel Rostislav Marosz.