30.11.2014
(HoH)

Pardubice už Litvínov zastavily. Povede se to i dnes?

PARDUBICE — Velmi zajímavý souboj bude dneska odpoledne k vidění v pardubické ČEZ Areně. Východočeši přivítají už od 15.00 hodin celek Litvínova, který v letošní sezoně válí. V pátek otočil doma duel se Spartou, naopak Pardubičtí se touží vymanit z výsledkového sestupu. Na poslední utkání poloviny základní části jsou zváni zejména nejmladší fanoušci!

26. kolo: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Verva Litvínov
  • Zápas s Litvínovem uzavírá první polovinu základní části Tipsport extraligy.
  • Pardubice dokázaly v Litvínově vyhrát 4:2 v prvním vzájemném letošním utkání.
  • Litvínov má druhé nejlepší přesilovky v soutěži – jeho úspěšnost činí 22,86 %.
  • Pardubice prohrály posledních pět zápasů, nevytěžily z nich ani bod.
Neděle 30. listopadu 2014 od 15.00 hodin, ČEZ Arena Pardubice

Dle vývoje předprodeje vstupenek se dá očekávat, že na zápas s Litvínovem dorazí do ČEZ Areny nadprůměrná návštěva. Ta se může těšit na 218. vzájemný souboj, ve kterém Pardubice budou chtít potvrdit pozitivní bilanci. Případná výhra v základní hrací době by byla jubilejní stou.

Kravík vás zve!

Vezměte s sebou děti!

Partnerem zápasu je společnost Mlékárna Hlinsko, která připravila zajímavé soutěže. Před a během utkání si děcka mohou zatočit Kravíkovým kolem štěstí, které bude umístěno na východním ochozu ČEZ Areny u stánků s občerstvením. V ČEZ Areně budete navíc moci potkat přímo Kravíka, ten bude dětem rozdávat drobné dárečky. Navíc během první přestávky uspořádá soutěž přímo na ledové ploše. Děti si budou moci nechat pomalovat své tvářičky barvami.

Zhruba půl hodiny po skončení extraligového utkání s Litvínovem uspořádá hokejový klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice speciální brankářskou autogramiádu, ta se uskuteční rovněž na východním ochozu pardubické haly.

Poslední vzájemný zápas dopadl lépe pro Pardubice: v polovině října dokázali Východočeši vyhrát na Zimním stadionu Ivana Hlinky 4:2, když o svém úspěchu rozhodli dvěma brankami ve třetí třetině. Výhra hostí byla na severu Čech zasloužená, Pardubice předvedly znamenitý výkon, na střely vyhrály 33:31, výborný výkon podal gólman Robert Kristan.

Podíváme-li se ale do přítomnosti, tak ta už tolik růžová není. Východočeši prohráli pět utkání v řadě, naposledy v Plzni 1:5. „Začátek první třetiny se nám nepovedl a už v první minutě jsme inkasovali gól. Vzhledem k situaci, v jaké se nacházíme, nám to do dalšího průběhu zápasu neprospělo. Náš výkon se během zápasu neustále zhoršoval, až dopěl ve třetí třetině do křeče. To už se stal náš výkon naprosto ostudným,“ nešetřil kritickými slovy v hodnocení utkání asistent trenéra Miloš Říha.

Nespokojený se současnou situací je také kapitán Petr Čáslava. „Klidně to urvěme antihokejem, nějak to prostě za každou cenu uplácat! Vydolovat jedno vítězství a snad to bude dobré… Není pořád nic ztraceného, ale je třeba začít vyhrávat,“ jasně vyhlásil.

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice absolvovali v sobotu večer náročný trénink. Cíl mají do dnešního utkání jednoznačný: za pomoci početného obecenstva prorvat smolnou sérii a podruhé v sezoně porazit silného protivníka z Litvínova.

„Děláme chyby, mnou počínaje, mladým Špačkem konče… Prostě všichni, od nejmladšího po nejstaršího. Je třeba s tím rychle něco udělat,“ navázal zkušený bek.

Litvínovský klub vyšel Pardubicím vstříc a souhlasil s posunem startu utkání na třetí hodinu odpolední. Severočeši vyrazí ke Kunětické hoře s pátečním skalpem Sparty v kapse, ke kterému pomohl také navrátilec Jakub Petružálek. Verva tak zdatně atakuje třinecké postavení na čele tabulky.

V sestavě Litvínova by v neděli k velkým změnám dojít nemělo. Bruslit zkouší obránce Jiří Gula a po neděli už by měl začít chodit na led také František Lukeš.

Sestavy z minulého utkání

Klub Sestavy
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Halász – Čáslava, Ščotka, Havlík, Benák, Kočí, Gregorc, Mojžíš – P. Sýkora, Zohorna, Marcinko – Radil, Nahodil, Tybor – Kolář, Špaček, Semorád – Endál, Kaut, Voženílek.
HC Verva Litvínov Francouz – Kubát, Chaloupka, Šlégr, Pavlík, Zeman, Frolo - Jánský, Hübl, Ručinský – Petružálek, Hanzl, Gerhát – Martynek, Piroš, Trávníček – Majdan, Šrámek, Jurčík.

Představení soupeře

HC Verva Litvínov

Oficiální název klubu: HC Verva Litvínov, a. s.

V nejvyšší soutěži: od roku 1959
Názvy klubu: 1945 – SK Stalinovy závody Horní Litvínov, 1949 – Sokol Stalinovy závody, 1953 – Jiskra Stalinovy závody, 1962 – CHZ Litvínov, 1990 – HC CHZ Litvínov, 1991 – HC Chemopetrol Litvínov, 2007 – HC Litvínov, 2009 – HC Benzina Litvínov, 2012 – HC Verva Litvínov

Předseda představenstva: Ing. Jan Mikulec, CSc.

2014/2015 1 – 0 – 0 – 0 – 0 4:2 4:2
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).