04.12.2011

Pardubice touží skolit silný Liberec a zapomenout na smolný pátek

PARDUBICE — Pořádná šichta čeká dnes na hokejisty HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Ti na svém stadionu přivítají aktuálně druhý tým Tipsport extraligy. Souboj Pardubic s Libercem začíná v 17.00 hodin v pardubické ČEZ Areně.

2011/2012, 28. kolo: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – Bílí Tygři Liberec
  • Oba týmy si v této sezoně pohlídaly domácí zápasy, Pardubice vyhrály v ČEZ Areně 5:3, Liberec v Tipsport areně 2:1 v prodloužení.
  • Liberec přijede na východ Čech bez kapitána Petra Nedvěda, ten před týdnem proti Kladnu utrpěl zlomeninu dolní čelisti.
  • Z posledních pěti vzájemných zápasů vyhrály Pardubice jediné utkání.
Neděle 4. prosince 2011 od 17.00 hodin, ČEZ Arena, Pardubice

Pardubice odehrály v pátek smolný zápas. Na ledě Vítkovic prohrávaly 1:3, přesto dokázaly vyrovnat a doslova se dotýkaly bodového zisku. Jenže ten jim uzmul gólový zásah Jana Káni v čase 59:50.

„Utkání se nám hodnotí hůře. Za dnešní výkon jsme si bod zasloužili. Bohužel deset vteřin před koncem jsme o něj přišli. O to větší škoda, že jsme jen chvíli předtím neproměnili velkou šanci. Jsme velice, velice smutní,“ krčil rameny asistent trenéra HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Ladislav Lubina.

A to v čase 56:26 se dokonce Pardubice radovaly z vedení 4:3. Jenže videorozhodčí puk za brankovou čárou nenašel, a tak nepřehledná situace po odrazu touše od horní tyčky nemohla být uznána jako gólová.

„Samozřejmě nás všechny mrzí, jak to dopadne. Po utkání jsme byli velmi smutní, ale to nás jen musí motivovat do dalšího zápasu. Byli jsme velmi blízko bodovému zisku v Ostravě, teď je potřeba doma porazit Liberec,“ prohlásil trenér pardubického týmu.

Ten očekává velmi náročné utkání proti Liberci, který v této sezoně patří k nejpříjemnějším překvapením Tipsport extraligy. „Liberec má velmi silný a vyvážený tým. Chceme se zaměřit na nástup do zápasu a vnutit soupeři svou hru,“ dodal trenér HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.

Severočeši prohráli svůj poslední extraligový zápas, v pátek nestačili v Tipsport areně na mistrovský Třinec, kterému podlehli 1:4, když poslední třetinu prohráli 0:3. „V závěrečné třetině jsme inkasovali laciné branky, což bylo rozhodující. Výsledek se pak už těžko otáčel. Odehráli jsme dnes ale slušné utkání,“ hodnotil zápas liberecký kouč Jiří Kalous.

Liberec je nyní oslaben o svého kapitána Petra Nedvěda, ten si před týdnem v utkání s Kladnem zlomil dolní čelist po zásahu pukem a měl by zůstat mimo hru zhruba šest týdnů. Autor dvanácti branek a devatenácti asistencí v dosavadním průběhu sezony je připravený na to, že poté bude hrát s ochranným krytem obličeje.

Sestavy z minulého utkání

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Růžička – Píša, Kočí, Sičák, Borer, Kolář II, Benák – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Kousal, Buchtele – Radil, Nahodil, Zohorna.
Bílí Tygři Liberec Pinc – Čakajík, Výtisk, Trončinský, Derner, Ulrych, Pavlů, Holub, Štich – Bartovič, Bulíř, Kudrna – Vantuch, Vak, Bárta – Krejčík, Špaček, Bortňák – Kopic, Jonák, P. Urban.

Představení soupeře

Oficiální název klubu: Bílí Tygři Liberec, spol. s r. o.
Adresa: Bílí Tygři Liberc, Jeronýmova 494/20, 460 07 Liberec

E-mail: klub@hcbilitygri.cz
Telefon, fax: 488 048 111, 488 048 335

Rok založení klubu: 1956
Klubové barvy: modrá a bílá
Kapacita stadionu: 7500 míst (z toho 7250 k sezení)
Mistr ligy: nikdy
V nejvyšší soutěži: od roku 2002
Názvy klubu: 1956 – Lokomotiva (sloučení mužstev Jiskra Kolora a Tatran) Liberec, 1961 – HC Stadion Liberec, 2000 – Bílí Tygři Liberec

2011/2012 1 – 0 – 0 – 1 – 0 6:4 5:2 1:2P
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).