07.01.2007
(HoH)

Pardubice čeká venkovní dvojboj: nejprve Litvínov

Náročný zápas v Litvínově čeká dnes od 17.30 hodin na hokejisty HC Moeller Pardubice. Pardubičtí povedeným výkonem porazili v pátek Znojemské Orly na domácím stadionu, nějaké body chtějí přivézt i z Litvínova. V první čtvrtině Moeller prohrál vysoko na severu Čech 7:3. „Na takový zápas bych nejraději zapomenul, to byla opravdu povedená premiéra,“ pousmál se na Diskuzním kotli s fanoušky Libor Pivko, jenž právě v Litvínově otevřel svou pardubickou kapitolu ve své knize hokejových angažmá.

Jenže od té doby uteklo mnoho hokejových zápasů, pardubická pozice v tabulce se spravila, Moeller je v tuto chvíli třetí. Ale jak zepředu, tak zezadu mnoho rozdílových bodů není. Naopak Litvínov se trápí, poslední tři zápasy prohrál. Ještě nedávno štika extraligy se propadla na nynější 11. příčku.

Předevčírem Pardubičtí porazili Znojmo. „Proti Znojmu jsme chtěli od začátku hrát útočně. I když jsme si to nechtěli připustit, zanechal na nás zápas na Slavii stopy. V první třetině jsme nebruslili a celá se nám nepovedla. Po menším rozruchu o přestávce jsme se zvedli, a i když se nám ještě všechno nedařilo, bylo vidět, že hráči začali bojovat. Tím se zápas zlomil a ve třetí třetině jsme Znojmo k ničemu nepustili,“ hodnotil utkání Pavel Rohlík, asistent trenéra.

Zápasy v této sezoně

13. kolo, úterý 10. října 2006:
HC CHEMOPETROL LITVÍNOV – HC MOELLER PARDUBICE 7:3 (3:0, 2:0, 2:3).
Branky a nahrávky:
2:05 Bednařík (Jenáček), 10:26 Branda (Benda), 19:52 Reichel (Kubinčák), 28:51 Prorok (Reichel), 31:22 Jánský (Lukeš), 40:29 Šlégr (Reichel), 44:48 Sklenička (Lukeš) – 47:16 Kolář (Čech), 48:10 Čáslava (Novotný), 57:04 Novotný (Andrašovský). Rozhodčí: Šindler – Pešek, Šátava. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:2. Diváci: 4215. Střely na branku: 36:36. Průběh utkání: 7:0, 7:3.
HC Chemopetrol Litvínov: Hübl (5:13–6:43 Altrichter) – Hranáč, Gýna, Punčochář, Šlégr, Poživil, Skuhrovec, Nikolov – Kubinčák, Reichel, Prorok – Benda, Branda, Trávníček – Bednařík, Kopecký, Jenáček – Jánský, Sklenička, Lukeš. Trenéři: Václav Sýkora a Petr Fiala.
HC Moeller Pardubice: Lašák (28:51 Růžička) – Linhart, Havíř, Novotný, Snopek, Čech, Čáslava, Koma, M. Šeda – Sýkora, Rolinek, M. Hlinka – Ondřej, Tvrdík, Andrašovský – Čaloun, Koukal, Kolář – Starý, Pivko. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

26. kolo, pátek 24. listopadu 2006:
HC MOELLER PARDUBICE – HC CHEMOPETROL LITVÍNOV 5:3 (2:1, 2:1, 1:1).
7:21 Čaloun (Koukal), 9:18 Čaloun, 24:09 Sýkora (Snopek), 27:34 Čaloun (Koukal), 58:40 Hlinka (Andrašovský) – 11:20 Kubinčák (Šlégr), 39:59 Lukeš (Jenáček), 41:07 Lukeš (Jánský). Rozhodčí: Šindler – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:8, navíc Benda (Litvínov) 5 minut a trest ve hře. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 9103. Střely na branku: 41:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3, 5:3.
HC Moeller Pardubice: Lašák – Čech, Šeda, Koma, Havíř, Snopek, Linhart od 21. Kolář II, Lesák – Čaloun, Hlinka, Andrašovský – Sýkora, Rolinek, Blažek – Mrázek, Tvrdík, Ondřej – Kolář, Koukal, Starý. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.
HC Chemopetrol Litvínov: Fiala – Hranáč, Šlégr, Gýna, Skuhrovec, Nikolov, Punčochář, Poživil – Kubinčák, Reichel, Prorok – Jenáček, Branda, Benda – Trávníček, Kopecký, Bednařík – Jánský, Sklenička, Lukeš – Černý. Trenéři: Václav Sýkora a Petr Fiala.

Chemopetrol Litvínov v posledním utkání inkasoval, z Vítkovic si odvezl příděl v poměru 9:5. V poslední době Litvínovští spíše strádají, o to více budou chtít nepříjemnou situaci zlomit.

„Výsledek mluví za všechno. Tradičně jsme do utkání vstoupili tím, že jsme inkasovali. Prohrávali jsme, ale pak se nám povedlo skóre otočit. Bohužel jsme vedení neudrželi do konce třetiny, dostali vyrovnávací gól od Irgla, který dal s Hubáčkem nejdůležitější góly zápasu. Ještě v průběhu druhé třetiny jsme drželi určitou naději snížením na 3:4, ale rozhodující zlom nastal na konci druhé třetiny, kdy jsme dostali dva rychlé góly po hrubých chybách. Ve třetí třetině jsme se ještě chtěli pokusit o nemožné a dohrát se zvednutou hlavou, ale ani to se nepodařilo. Když jsme se přiblížili na dva góly, znovu jsme propadli v obranné činnosti a ze samostatných nájezdů inkasovali. Bylo to naše nejhorší utkání v sezoně,“ prohlásil po skončení zápasu trenér Severočechů Václav Sýkora.

Sestavy z minulého kola

R. Fiala (31:38 J. Hübl) – Šlégr, Hranáč, Punčochář, Nikolov, Poživil, Skuhrovec, Morava – Benda, Reichel, Kubinčák – Jánský, Branda, Jenáček – Trávníček, Lukeš, Prorok – Kopecký, od 43. navíc Rindoš, Sklenička.
Lašák – Píša, Havíř, Snopek, Čech, Linhart, Čáslava, Koma, Šeda – Sýkora, Pucher, Rolinek – Čaloun, Pivko, Andrašovský – Ondřej, Cetkovský, Hlinka – Kolář, Koukal, Blažek.

Představení soupeře

HC Chemopetrol LitvínovOficiální název klubu: HC Chemopetrol Litvínov a. s.
Adresa: S. K. Neumanna 1598, Litvínov, 436 01

E-mail: info@hcltv.cz
Telefon, fax: 476 767 211, 476 767 243

Rok založení klubu: 1945
Klubové barvy: žlutá a černá
Kapacita stadionu: 7000 míst (z toho 2000 k sezení)
Mistr ligy: nikdy
V nejvyšší soutěži: od roku 1959
Názvy klubu: 1945 – SK Stalinovy závody Horní Litvínov, 1949 – Sokol Stalinovy závody, 1953 – Jiskra Stalinovy závody, 1962 – CHZ Litvínov, 1990 – HC CHZ Litvínov, 1991 – HC Chemopetrol Litvínov

Předseda představenstva: Mgr. René Keller
Generální manažer: Mgr. Václav Hořejší

Trenér: Václav Sýkora
Asistent trenéra: Petr Fiala