01.02.2017
Jan Hrabal, fotografie: Sporty Ústí

Parádní gesto fair play: Patrik Poulíček odvolal faul na sebe

PARDUBICE — Většinu zápasů letošní sezony odehrál pardubický útočník Patrik Poulíček za Ústí nad Labem, ve WSM lize vstřelil jedenáct branek a přidal stejný počet nahrávek v devětatřiceti utkáních. V pondělním utkání jeho tým prohrál 0:1 v prodloužení s Benátkami nad Jizerou, třiadvacetiletý útočník na sebe upozornil skvělým počinem: dvě minuty před koncem třetí třetiny mohl Slovan hrát přesilovku pět na tři poté, co rozhodčí chtěli vylučovat po domnělém faulu na něj.

Arbitr Tomáš Zubzanda signalizoval sekání. „Patrik přihrával puk na modrou čáru a zlomil u toho hokejku. Protože byl v kontaktu s protihráčem, tak si rozhodčí, který to viděl zezadu, myslel, že dostal sekyru. Rozhodčímu řekl, že mu hokejka praskla,“ vysvětlil pro www.hokej.cz sportovní ředitel Slovanu Vladimír Evan.

Slovan nakonec prohrál v prodloužení 0:1. „Určitě se za to na něj nezlobíme. Je to sport a to ke sportu patří. Jsem rád, že se takhle Patrik zachoval. Je to vynikající gesto. Takhle by to mělo být,“ doplnil Vladimír Evan.

Patrik Poulíček patří mezi nejvytíženější hráče letošní sezony, odehrál v ní již 54 utkání. V současnosti se připravuje v Pardubicích, po dnešním tréninku se vydá s týmem Ústí nad Labem na další zápas WSM ligy, a to do Havířova.