Juniory čeká doma v přípravě na sezonu mezinárodní turnaj

11.8.2017 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Na juniory čeká kvalitní prověrka před startem mistrovské sezony. Hokejový klub Dynamo Pardubice pořádá tradiční domácí turnaj, kterého se vedle východočeského mužstva zúčastní také Liberec, Vítkovice, Zvolen a Poprad. Patronem 18. ročníku turnaje O pohár primátora města Pardubic je Vladimír Martinec.

Mezinárodní turnaj juniorů se uskuteční v termínu od 12. do 13. srpna 2017. Startovat na něm mohou hráči narození v letech 1997 (nejvýše tři), 1998 a mladší. Hraje se systémem každý s každým, hrací doba je 3×15 minut čistého času, úprava ledové plochy se provádí každou druhou třetinu. Za výhru v základní hrací době se udělují tři body, v samostatných nájezdech (první série po třech) dva body, za prohru v nich jeden bod, za prohru žádný bod.

O pořadí týmů ve skupině rozhodují kritéria v pořadí: počet bodů, vzájemný zápas, resp. minitabulka v případě tří a více týmů se shodným bodovým ziskem, brankový rozdíl ze všech utkání, vyšší počet vstřelených branek. V případě nerozhodného výsledku rozhodnou o vítězi v utkáních o umístění trestná střílení – tři z každého družstva, popř. dále pak střídavě po jednom až do rozhodnutí. Tresty: 2 minuta, 5 minuty, 10 minut a do konce utkání. Jestliže hráč obdrží trest do konce utkání nesmí nastoupit v následujícím utkání.

Rozpis turnaje

Sobota 12. srpna 2017