Jan Starý pokračuje v Pardubicích

1.9.2017 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Kádr pro start nové extraligové sezony má Dynamo hotový. Vedení klubu uplatnilo opci na Jana Starého, jenž tak může vyhlížet v nové sezoně svůj pětistý start v nejvyšší soutěži. Naopak v Pardubicích končí Alexandr Grebeňuk, který byl na východě Čech na try outu. Obránce Ondřej Trejbal se bude v pondělí hlásit v Litoměřicích v rámci projektu české hokejové reprezentace do dvaceti let.

„Máme za sebou sérii všech dvanácti přípravných utkání a na základě několika diskuzí se sportovním manažerem, oběma trenéry a skauty jsme rozhodli o finální podobě našeho týmu pro start Tipsport extraligy,“ řekl generální manažer Dušan Salfický.

Jan Starý s klubem uzavřel smlouvu do 31. srpna 2017 s možností jejího prodloužení pro celou extraligovou sezonu. „S Honzou jsem se sešel na osobním jednání, z obou stran byl zájem o pokračování vzájemné spolupráce. Na základě naší dohody jsme uplatnili opci uzavřené smlouvy, a to do 30. dubna 2018. Honza po svém návratu po zranění poctivě trénuje, věřím, že si vybral veškerou smůlu a svými výkony nám pomůže,“ řekl klubový šéf s tím, že bude vytížen i ve WSM lize.

Ruský obránce Alexandr Grebeňuk, který se k týmu připojil během try outu, v Pardubicích pokračovat nebude. „Dnes jsem se s ním sešel a oznámil mu, že se bohužel nevejde do osmi obránců, se kterými v sezoně chceme počítat. Poděkoval jsem mu za zájem hrát za Dynamo a popřál mnoho štěstí v další sportovní kariéře,“ uvedl Dušan Salfický.

Nové angažmá vyhlíží obránce Ondřej Trejbal, který se na zkoušku bude hlásit v prvoligových Litoměřicích, kde vzniká základna reprezentačního týmu do dvaceti let. „Ondřej se zde bude hlásit a pokud trenéry zaujme, bude v Litoměřicích hostovat s potvrzenými střídavými starty zpátky do Dynama s možností startovat i za juniorské družstvo,“ doplnil generální manažer klubu.

Pardubický klub odehrál v přípravě dohromady dvanáct utkání, v sedmi z nich dokázal zvítězit. Tři z pěti porážek si ale připsal v jejím závěru. Prvním soupeřem Dynama v nové extraligové sezoně je Sparta Praha, se kterou se utká v pátek 8. září 2017 od 18.00 hodin v Tipsport areně. Vstupenky jsou v prodeji v online aplikaci, na pokladnách haly budou k dispozici v novém týdnu.

REPON
Pekařství Frydrych