Házení lahví na led do Tipsport areny nepatří!

13.9.2017 | Jan Hrabal

PARDUBICE — K politováníhodnému momentu došlo v závěru úterního extraligového utkání s Piráty Chomutov. Po jeho skončení přiletěla na led plná láhev s nápojem a ta dopadla těsně vedle nejlepšího hráče hostí Michala Vondrky. Na ledě se nacházeli kromě hráčů i další činovníci utkání, jen shodou šťastných náhod se nikomu nic nestalo. Dynamo tohoto momentu lituje a vyzývá všechny návštěvníky hokejových utkání, aby upustili od takového nezodpovědného jednání.

„Snahou nás všech je zkulturnění chování všech fanoušků během hokejových zápasů. Tento moment nás mrzí a chceme se touto formou omluvit hostujícímu kapitánovi, že se něco takového stalo. Ač může být výsledek utkání a rozezlenost fanoušků z něj nebo z jiných důvodů jakákoliv, tak takové jednání na žádný stadion nepatří,“ řekl předseda představenstva a generální manažer klubu Dušan Salfický.

Po tomto momentu zajistila pořadatelská služba Tipsport areny dva mladíky o věku čtrnácti a patnácti let, předala je Městské policii Pardubice. Oběma složkám zajišťující bezpečnost při pořádání utkání Dynamo děkuje. „Pachatelem byl shledán starší z nich, strážníci mu uložili pořádkovou pokutu,“ sdělil ředitel Městské policie Pardubice Rostislav Hübl.

Hokejový klub Dynamo Pardubice se hlásí ke snaze Českého svazu ledního hokeje a vedení soutěže o zkulturnění prostředí hokejových utkání. „Jako klub jasně říkáme, že takové návštěvníky v naší hale vidět nechceme. Všem slušným děkujeme za podporu i v nové sezoně. Velmi nás mrzí, že ani v jednom domácím utkání jsme je nemohli potěšit vítězstvím,“ uvedl generální manažer klubu.

Šéf organizace zmínil, že Dynamo podá podněty k řízení úterního utkání. „Jsme nespokojeni s výkonem rozhodčích. Podle našeho názoru nepotrestal několik nedovolených zákroků hráčů hostí. Podáme tedy v souladu s Herním řádem podněty k pravidlovému posouzení více situací,“ řekl Dušan Salfický a doplnil: „Zápas s Chomutovem jsme prohráli vinou špatné koncovky, což je jenom náš problém, na to se vymlouvat nechci a nebudu říkat, že za naši porážku mohou rozhodčí, ale takové chyby by si dovolit neměli.“

REPON
Pekařství Frydrych