06.12.2015

DERBY #14 uzavře poločas: Dynamo jede do Hradce Králové

PARDUBICE — Druhé východočeské a čtrnácté celkové východočeské derby uvidí dneska od 17.00 hodin vyprodaná královéhradecká Fortuna Aréna. Pardubice zajíždí do Hradce Králové k poslednímu utkání druhé čtvrtiny základní části Tipsport extraligy s jasným cílem: potvrdit, že derby nemá favorita a oplatit rivalovi porážku z prvního letošního vzájemného střetnutí.

26. kolo: Mountfield HK – HC Dynamo Pardubice
  • Oba týmy jdou do derby s vyrovnanou bilancí 4 – 2 – 1 – 2 – 4 a skórem 36:36 ve vzájemných utkáních.
  • Pardubice jsou produktivnější v přesilovkách (17,39 % oproti 15,53 %), lépe také brání oslabení (87,18 % oproti 86,67 %).
  • Všechny dosavadní zápasy po návratu Hradce Králové do extraligy byly vyprodány, dnes tomu není jinak.
  • Dynamo je s 362 minutami druhým nejtrestanějším týmem Tipsport extraligy, může se pochlubit překonáním hranice 100 000 fanoušků na domácích zápasech v této sezoně.
Neděle 5. prosince 2015 od 17.00 hodin, Fortuna Aréna, Hradec Králové
Dynamo FANS

Pochod Pardubáků na DERBY #14

Dynamo FANS pořádají na zápas velký vlakový výjezd, sraz všech fanoušků je nejpozději ve 14.40 hodin v nádražní restauraci v Pardubicích, fandové pojedou do Hradce Králové rychlíkem R 1266. Poté půjdou přes Gočárovu třídu do Fortuna Arény.

DERBY #14 přinese zvýšená bezpečnostní opatření

Nedělní derby mezi Mountfieldem HK a Dynamem Pardubice je již několik dní beznadějně vyprodané, ve velkém se na něj chystají také pardubičtí fanoušci. Vzhledem k tomu, že budou u vchodů na stadion probíhat důkladné osobní prohlídky, klub Mountfield HK žádá fanoušky, aby dorazili do Fortuna arény s dostatečným časovým předstihem. Bezpečnostní opatření budou taková, na jaká jsou návštěvníci východočeských derby v Hradci Králové zvyklí. To mimo jiné znamená, že bude pro hostující fanoušky vyhrazen jeden vchod, navíc bude pod sektorem hostí uzavřen spodní ochoz, přístup sem budou mít pouze fanoušci Pardubic.

Vstup na stadion je možný pouze hlavním vchodem – vchod od Jiráskových sadů bude z bezpečnostních důvodů uzavřen. U vchodů, které budou otevřeny od 15.15 hodin, budou probíhat důkladné osobní prohlídky. Návštěvníci, u kterých budou nalezeny nepovolené předměty (zejména pyrotechnika a zbraně), nebudou v žádném případě na stadion vpuštěni, stejně jako osoby pod vlivem alkoholu či jiným omamných látek. Pořádající klub zároveň připomíná, že prostory Fortuna Arény a jejího okolí budou, stejně jako při jiných zápasech, monitorovány kamerovým systémem. Jakékoliv případné škody či následky chování budou na základě těchto záběrů řešeny přímo s viníky.

Do utkání vstoupí hostující tým posílen dvěma výhrami v řadě: v úterý vydřel výhru 3:1 ve Zlíně, stejným rozdílem přehrál v pátek Kometu Brno, pardubické hře aplaudovalo devět tisíc fanoušků. „Takhle by to mělo doma vypadat, abychom takhle hráli častěji,“ pousmál se hlavní kouč Dynama Richard Král.

V obou posledních zápasech se Pardubicím povedlo vyhrát první třetinu. „Nálada v kabině je po výhře s Kometou Brno dobrá. Naším cílem je navázat na to, co jsme předvedli v pátek. Doufám, že zdravotní stav hráčů bude dobrý. Máme nějaké bolístky, chceme je ale dát do kupy tak, abychom mohli v neděli nastoupit ve stejné sestavě jako proti Brnu,“ řekl hedkouč Pardubic.

Celá kabina vyhlíží parádní utkání v Hradci Králové. Místní aréna hlásí už dávno vyprodaný stav – její kapacita 6890 diváků bude zcela naplněna.

„Z hlediska cestování je to pro nás skoro domácí zápas, máme to za rohem. Atmosféra by měla být skvělá, kluci se určitě vydají k maximálnímu výkonu. Je to derby, moc se všichni těšíme!“ nechal se slyšet pardubický kouč.

Dynamo se může v zápasech opřít o výborné výkony Brandona Maxwella. „Chytá výborně. Sice v pátek byl blízko vychytané nuly, ale nám to nic neřeší. Chtěli jsme tři body a ty máme. Uděláme všechno pro to, abychom je přivezli i z Hradce Králové,“ doplnil trenér Pardubic.

Pod Bílou věží bylo v tomto týdnu velmi živo. V úterý vedení klubu odvolalo dosavadního hlavního trenéra Petera Draisaitla, jehož vystřídal Vladimír Kýhos. Protřelý kouč prožil vítěznou premiéru v pátek na ledě Karlových Varů, kde Mountfield vyhrál 2:1 gólem v poslední minutě.

„Do Karlových Varů jsme jeli s velkou pokorou a respektem k soupeři. Chtěli jsme hrát aktivní hokej, což si myslím, že se nám v prvních dvou třetinách dařilo. Dokázali jsme si vytvořit spoustu šancí, ale bohužel se nám podařilo dát jenom jeden gól. Střelecká nemohoucnost nás provází v posledních několika zápasech. Ve třetí třetině nás Karlovy Vary zatlačily, začaly být aktivnější a zaslouženě vyrovnaly. Musíme týmu poděkovat, že hrál až do konce, kluci chtěli vyhrát a v poslední minutě se nám podařilo dát šťastný gól,“ zhodnotil zápas asistent trenéra Tomáš Martinec, jenž za Pardubice odehrál v letech 1996 až 1999 dohromady 158 extraligových zápasů (38 branek a 81 asistencí).

Sestavy z minulého utkání

Klub Sestavy
HC Dynamo Pardubice Maxwell – Štajnoch, Čáslava, Bokroš, Gregorc, Šeda, Ščotka, Nedbal, Havlík – J. Svoboda, Tomášek, Rolinek – Sýkora, Redenbach, Marcinko – Poulíček, Nahodil, Voženílek – Kolář, Kaut, Moučka.
Mountfield HK Kacetl – Pláněk, Vydarený, K. Pilař, Frühauf, Dietz, Vašíček, Čáp – Kudrna, Knotek, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Dej – Červený, Ihnačák, Courchaine – Köhler, Honejsek, Pavlík.

Představení soupeře

Mountfield HK

Oficiální název klubu: Mountfield HK, a. s.
Adresa: Komenského 1214, 500 02 Hradec Králové

E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Telefon, fax: 495 512 202, 495 512 202

Rok založení klubu: 2013 (sloučení klubů Královští lvi Hradec Králové /1925/ a HC Mountfield /2006/)
Klubové barvy: černá, bílá a červená
Kapacita stadionu: 6890 míst (z toho 3655 k sezení)
Mistr ligy: nikdy
V nejvyšší soutěži: v sezoně 1993/1994 a od roku 2013
Názvy klubu: 1948 – Sokol Škoda Hradec Králové, 1952 – Spartak Hradec Králové ZVÚ, 1976 – TJ Stadion Hradec Králové, 1992 – HC Stadion Hradec Králové, 1994 – HC Lev Hradec Králové, 2000 – HC Hradec Králové, 2003 – HC VČE Hradec Králové, 2007 – HC VCES Hradec Králové, 2013 – Mountfield HK

2015/2016 0 – 0 – 0 – 0 – 1 2:5 2:5
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).