ČSOB Pojišťovna postaví novou centrálu v areálu bývalé „Prokopky“

13.11.2017 | Petr Milata, ČSOB Pojišťovna

PARDUBICE — ČSOB Pojišťovna, generální partner HC Dynamo Pardubice, bude sídlit v Pardubicích na jiné adrese. Nebude se ale stěhovat daleko. Svou novou centrálu totiž postaví v areálu bývalé „Prokopky“, což je co by kamenem dohodil od stávající centrály. Projekt výstavby nové centrály chce nejlepší životní pojišťovna roku 2017 realizovat přibližně během pěti let.

Aukce retro dresů Dynama

ČSOB Pojišťovna je s Pardubicemi pevně spjata. Historicky zde byla založena, rozvinula se zde v jednu z největších pojišťoven na trhu a v rámci pardubického regionu patří k nejvýznamnějším zaměstnavatelům se silným obchodním kreditem. Přes dvě desítky let podporuje pardubický hokej.

„Jsem rád, že jsme tímto krokem definitivně stvrdili náš záměr zůstat v Pardubicích, kde se cítíme doma a i nadále zde chceme úspěšně rozvíjet náš byznys. Naše společnost roste, zvyšujeme tržní podíl nejrychleji ze všech pojišťoven na českém trhu a stejné ambice máme i do budoucna. Do těchto plánů zapadá i výstavba nové moderní centrály, kam můžeme soustředit všechny naše pracovníky,“ uvedl Marek Nezveda, místopředseda představenstva ČSOB Pojišťovny zodpovědný za řízení financí a rizik společnosti, do jehož zodpovědnosti tento projekt spadá.

Nová budova pojme přibližně 850 pracovníků a bude disponovat dostatkem parkovacích míst. „Věříme, že půjde o architektonicky zdařilou budovu, která bude zcela v souladu s plány města na rozvoj Palackého třídy včetně kvalitního dopravního napojení areálu na zmiňovanou třídu,“ dodal Marek Nezveda.

ČSOB Pojišťovna koupila pozemek bývalé Prokopky o rozloze přibližně 52 tisíc metrů čtverečních od developerské společnosti Orco Property Group. „Předpokládáme, že využijeme jen část pozemku a zbytek prodáme, ale budeme důkladně zvažovat komu, protože nám bude velmi záležet na tom, kdo bude naším sousedem,“ nastínil plány společnosti s pozemkem Marek Nezveda.